Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Legíny a jak na ně vyzrát

Anna Talašová

Anna Talašová

12. 5. 2010

Líbí se vám trend legín, ale máte z nich obavy? Asi jste se na vlastní oči přesvědčili o tom, že legíny mohou být posledním hřebíkem do módní rakve. Zároveň však dokáží být skvělou součástí outfitu. Jak tedy nešlápnout vedle? Přinášíme vám několik rad a tipů, které z legín udělají oblíbenou část vašeho šatníku a rozmetají i ty poslední zbytky pochybností.

Legíny, zn. Topshop, zdroj: topshop.com

Legíny, zn. Topshop, zdroj: topshop.com

Může je nosit každá z vás, opravdu. Nezáleží ani na věku, postavě nebo stylu, který vyznáváte. Chce to jen dodržet pár základních pravidel, nepropadnout bezhlavě každému módnímu trendu a zacházet s nimi jako s doplňkem, ne se základním kamenem celého outfitu.

1. Pozor na materiál a barvu

I když obchodníci nás poslední dobou lákají na pestrobarevné nebo květované legíny, nejjistější bude držet se osvědčené černé barvy nebo jinak tmavého provedení. I když se říká, že v módě není nic tabu a dovoleno je vše, světlé barvy a výrazné vzory by měly být zapovězeny zvláště pro ty z vás, které nemají proporce modelky.

Důležitý je zároveň výběr materiálu, který by měl být dostatečně silný, aby neprosvítal. Sázkou na jistotu je mat. Lesklé, kožené nebo latexové legíny, které si oblíbily celebrity, jsou už o úroveň výš a jejich volba by nemusela být nejšťastnější, pokud si na legíny teprve zvykáte. Až nasbíráte nějaké to legínové sebevědomí, určitě je ale zkuste. Lesklé černé legíny vypadají skvěle třeba s delším bílým trikem nebo v kombinaci s černou.

2. Legíny nejsou kalhoty!

I když máte sebedokonalejší postavu, vršek k legínám by měl být vždy dostatečně dlouhý, aby vám zakrýval boky. Zároveň zde platí pravidlo, že upnutý spodek by měl být od pasu nahoru vyvážen volnějším střihem. Opravdu pohodlným a zároveň trendy vrškem k legínám jsou delší košile a tuniky.

Vsadit můžete i na obyčejná trika spolu s propínacími svetry. Všechny tyhle volné a dlouhé vršky budou vypadat dobře i na průměrné postavě. Naopak třeba s páskem dají, v pozitivním slova smyslu, vyniknout vašim křivkám.

Černá a lesk jdou dohromady. Zdroj: lookbook.nu

Černá, lesk a kůže. Zdroj: lookbook.nu

 

3. Doplňky vás zachrání

Zkusili jste si obyčejné černé legíny, k tomu top podle bodu číslo 2 a pořád to není ono? Doplňky jsou to, co dodá outfitu šmrnc a punc nositelnosti. Čím střídmější oblečení jste zvolili, tím více doplňků si můžete dovolit. Postavu vytvarujte páskem, který na sebe může odvádět veškerou pozornost okolí. Nebojte se tedy širokých pásků ani výrazných spon, volnou ruku máte i při výběru barvy a materiálu.

Dalším vděčným pomocníkem je šátek. Navíc nemusíte volit mezi ním a páskem, skvěle vypadá obojí dohromady. K dokonalosti potom chybí už jen mix náramků nebo náhrdelníků a korálků. S velikostí kabelky můžete jít až do extrémů v podobě prostorné tašky přes rameno nebo ne zrovna pohodlného psaníčka do ruky.

Kdo je zvyklý na podpatky, má volbu obutí jasnou. K legínám budou boty na vysokém podpatku vypadat vždycky dobře, navíc opticky prodlouží nohy. Naštěstí jsou ale, co se týče bot, legíny poměrně benevolentní. Sáhnout tedy můžete i po balerínkách, gladiátorských sandálech, teniskách nebo kozačkách.

Inspirace. Zdroj: lookbook.nu

Inspirace. Zdroj: lookbook.nu

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Legíny a jak na ně vyzrát