Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Legendární koncert Nirvany z anglického festivalu v Readingu vychází na CD a DVD

Redakce

Redakce

9. 11. 2009

Zdroj: Universal MusicPod názvem Live At Reading vyšel 3. listopadu záznam koncertu Nirvany, který je odbornou veřejností i fanoušky hodnocen jako nejlepší v historii kapely. Kromě DVD a CD verze se na pultech kamenných i virtuálních prodejen s hudebními nosiči objeví i speciální vinylová edice.

Zdroj: Universal Music

Zdroj: Universal Music

Nejlepší koncert Nirvany. Kurt Cobain v blonďaté paruce a na invalidním vozíku. Roku  1992 zažili návštěvníci festivalu v Readingu velkolepou hudební megashow. Alespoň podle rockového magazínu Kerrang, ten ji v žebříčku sta nej koncertů, které otřásly světem, umístil rovnou na prestižní první místo.

Téměř dvouhodinový záznam vystoupení vyšel celý na DVD a ve zkrácené verzi také na CD. Krom toho je možné zakoupit taky deluxe komplet obsahující oba nosiče.

Kapela v Readingu odehrála sérii hitů z kultovního alba Nevermind a z debutu Bleach, krom toho zazněli i tři skladby z tehdy připravovaného alba In Utero. Slečny bude možná zajímat, že Kurt Cobain byl na pódiu skoro nahý, jen v bílém nemocničním úboru.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Legendární koncert Nirvany z anglického festivalu v Readingu vychází na CD a DVD