Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Legendární bratři Bubeníčkové nakonec nepřijedou do Národního divadla

Anna Kottová

Anna Kottová

16. 8. 2011

FOTO: Otto a Jiří BubeníčkoviVe dnech 2. a 3. září měli mít diváci jedinečnou příležitost zhlédnout skutečnou dokonalost baletu. Bratři Bubeníčkové chtěli po víc jak dvou letech přijet do pražského Národního divadla v rámci turné Bubeníček World Ballet Tour. Kvůli zranění jednoho z bratrů bohužel světová baletní esa nepřijedou.

FOTO: Otto a Jiří Bubeníčkovi

Legendární dvojčata Bubeníčkovi Foto: Rebecca Hoppe, Národní divadlo

Jednovaječná dvojčata plánovala předvést nejen svá autorská díla, ale také kousky předních tanečníků a přátel z divadel v Hamburku, Vídni, Drážďanech a Curychu.

Pomyslným vrcholem večera mělo být vlastní baletní zpracování románu Oscara Wilda Obraz Doriana Graye, který je díky rozpolcenosti hlavního hrdiny jako stvořený pro taneční mužskou dvojici.

Jeden z bratrů, Otto Bubeníček, si bohužel zlomil ruku, takže se představení nakonec neuskuteční. Národní divadlo si ale nechce takovou událost nechat ujít a pokusí se vyjednat náhradní termín.

Dokonalá souhra tanečních kreací a dvou mužských těl okouzluje obecenstvo především v zahraničí. U nás jsou bratři takřka neznámí, protože oba tancují v sousedním Německu.

„Ve světě jsou jejich představení, ve kterých podávají oslňující taneční výkony po boku nejlepších primabalerín, beznadějně vyprodaná a žádaná,“ zdůraznil jejich význam umělecký šéf baletu Národního divadla Petr Zuska při jejich poslední návštěvě.

[YOUTUBE]Z0mmWNH9CU4[/YOUTUBE]

Narodili se v roce 1974 do cirkusové rodiny, tanec ale nakonec zvítězil a oba vystudovali pražskou Taneční konzervatoř. Hned po dokončení konzervatoře následovalo angažmá v hamburském baletu. Před pěti lety se bratři po dlouhé době rozdělili a začali se věnovat také dalším projektům souvisejícím s baletem.

Otto zůstal v Hamburku a věnuje se skládání baletní hudby, scénografii a tvorbě kostýmů. Jiří se přestěhoval do Drážďan a soustřeďuje svůj um na scénografii.

Taneční kreace bratří Bubeníčků jsou charakteristické vysokou kreativitou a především brilantní synchronizací obou mužských figur. S představeními procestovali mimo jiné New York, Londýn i Japonsko. Zatančili si také ve světoznámé milánské La Scale.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Legendární bratři Bubeníčkové nakonec nepřijedou do Národního divadla