Menu
TOPZINE.cz
Sport

Legendární boxer Mike Tyson navštíví Českou republiku

Redakce

Redakce

10. 8. 2010

FOTO: Mike Tyson navštíví v říjnu PrahuČtyřiačtyřicetiletý Mike Tyson, který ukončil po neúspěšných pokusech o návrat před pěti lety svojí kariéru, přiletí v říjnu do Prahy, kde by měl strávit šest dní. Boxerská legenda a známý bouřlivák, který je proslulý různými aférami a konflikty se zákonem, se zde má setkat s obchodními partnery, vést trénink a podpořit charitativní projekt v nemocnici Motol.

FOTO: Mike Tyson navštíví v říjnu Prahu

Tyson se v České republice objeví poprvé Zdroj: movies.nytimes.com

Bývalý profesionální mistr světa v těžké váze Mike Tyson se zapsal do historie jako nejmladší světový šampion, když získal tituly organizací WBC, WBA a IBF už ve dvaceti letech. V ringu však neupoutal jen svými údery, ale také známým soubojem s krajanem Evanderem Holyfieldem, kterému ukousl část ucha. Mimo ring se také projevila jeho nespoutaná povaha, když od roku 1992 strávil ve vězení tři roky za znásilnění královny krásy Desiree Washingtonové. Nyní je Tyson k nepoznání a kromě charity se také věnuje islámu a je z něj vegan. Na stanici Animal Planet účinkuje v reality show, kde se rozhodl závodit s holuby, které po celý život chová.

Přestože do příletu Tysona zbývá ještě několik týdnů, je již naplánován přesný harmonogram jeho návštěvy. Boxer přiletí do Prahy v úterý 19. a odletí v neděli 24. října. Vrcholem jeho návštěvy bude galavečer na Žofíně, kde proběhne koncert a charitativní aukce pro dětskou nemocnici v Motole. Při své návštěvě by se Tyson  prý rád projel na koni za městem a také na lodi po Vltavě.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Legendární boxer Mike Tyson navštíví Českou republiku