Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Legendární Blind Guardian již brzy zahrají v Brně

Redakce

Redakce

13. 10. 2010

!VSTUPENKY!V neděli 17. října naplní brněnský klub Fléda power speed metalová ikona Blind Guardian. Stane se tak v rámci celosvětového turné na podporu dlouho očekávané nové desky At The Edge Of Time, která od července sklízí úspěch u fanoušků i kritiky.

Německá power speed metalová kapela Blind Guardian, Zdroj: bling-guardian.com

Potulní bardi ze západoněmeckého městečka Krefeld jsou dobře známým tělesem na všech kontinentech už po dlouhých 25 let. Za tu dobu si stihli vybudovat image metalových hrdinů, kteří s nekompromisním perfekcionalismem vydávají jednu kvalitní desku za druhou. Když na svoje vlastní náklady vydávali raná dema a v roce 1988 pak debutové album Battalions of Fear, mohli stěží předpokládat, že se vyšplhají až mezi muzikantskou elitu a budou schopni naplnit koncertní sály či se stát headlinery největších hudebních festivalů.

>>> Vstupenky na koncetr Blind Guardian můžete za 755 korun koupit online zde.<<<

Dalo by se říci, že si Blind Guardian za řadu let, po kterou jsou na scéně, vybudovali vlastní originální styl, ve kterém se mísí středověké motivy, podpořené mocným orchestrem, ale stále stavící na pevném základu tvrdého a rychlého power/speed metalu. Poslední album At The Edge Of Time je zatím posledním šrámem na meči těchto epických Němců a ukazuje kapelu v plné síle majestátní rozmáchlostí a hitovým potenciálem skladeb.

Pevné jádro kapely, zpěvák Hansi Kürsch, kytaristé André Olbrich a Marcus Siepen, bubeník Frederik Ehmke doplněné o koncertní členy basáka Olivera Holzwartha a Michaela  Schürena předvede zajisté skvělou show, která potěší všechny typy fanoušků. V set listu skladeb hraných naživo se totiž objevují jak novinky Sacred Worlds, Fly, A Voice In The Dark, tak i starší kultovní hymny Nightfall, The Script For My Requiem či Born In The Mouring Hall.

O rozehřátí publika se postarají dva předskokani Steelwing a Enforcer, kteří také vaří z heavy a speed metalového koření. Pravověrní fanoušci si zajisté nenechají ujít tuto skvělou příležitost zapařit si na legendární kapelu naživo. Koncert začíná ve 20 hodin.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Legendární Blind Guardian již brzy zahrají v Brně