Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Legenda Uriah Heep zamíří s novou deskou i do Česka

Redakce

Redakce

5. 3. 2011

FOTO: Uriah HeepLegendární britská hard rocková kapela Uriah Heep vydává již svou v pořadí 23. studiovou desku. Nahrávka nese název Into the Wild a v Evropě vyjde 15. dubna. Spolu s deskou absolvuje skupina i celosvětové turné se zastávkou v České republice. V květnu odehraje koncert v pražském KC Vltavská.

FOTO: Uriah Heep

Britská kapela Uriah Heep během loňského turné, Zdroj: Oficiální stránky skupiny

Skupina Uriah Heep vznikla v roce 1969 kolem klávesisty Kena Hensleyho. Název si členové zvolili podle záporné postavy z románu David Copperfield od Charlese Dickense. Za více než 40 let existence prošla kapela mnoha personálními obměnami – z původní sestavy vydržel po celou dobu pouze kytarista Mick Box.

Vstupenky na koncert Uriah Heep, který proběhne v úterý 24. května od 20 hodin v pražském KC Vltavská, zakoupíte za 590 korun on-line zde.

V sedmdesátých letech si Uriah Heep vydobyli slávu svou hudbou, která kombinuje progressive rock, hard rock, heavy metal, ale i jazz nebo country. Typické pro jejich hudbu byly vždy dominantní klávesové nástroje se zvukem varhan Hammond. V jejich nejúspěšnějším období v první polovině sedmdesátých let vznikly legendární hity Look at Yourself, Return to Fantasy, July Morning nebo Lady in Black.

V osmdesátých letech ochladl zájem o kapelu hlavně ve Velké Británii a USA, skupina se na krátkou dobu dokonce rozpadla. Velkou fanouškovskou základnu si však i v té době dokázala udržet v Německu, Nizozemsku nebo ve skandinávských zemích. Zajímavostí je, že Uriah Heep byli první britskou kapelou hrající naživo v Rusku, a to v roce 1987.

Poslední studiové album vydala skupina v roce 2009. Uriah Heep pravidelně koncertují a žijí ze své dřívější slávy. Na svá vystoupení si zvou své bývalé členy a nahrávají live nahrávky či kompilace starších hitů.

V souvislosti s vydáním desky absolvuje kapela i světové turné, které má naplánovanou zastávku i v České republice, a to 24. května v KC Vltavská. Vstupenky za 590 korun lze objednávat on-line zde.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Legenda Uriah Heep zamíří s novou deskou i do Česka