Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Lefkáda – ostrov plný barev

Redakce

Redakce

20. 6. 2010

Řecký ostrov plný nádherných barev nás láká na liduprázdné pláže, které jsou jedny z nejkrásnějších v Evropě. Je tu spojení idylické, i drsné přírody. Ostrov není příliš turisticky známý, proto zde můžeme najít přírodu nedotčenou lidskou rukou. Kouzlo ostrova můžeme objevit při výletech offroad.

Lefkáda - pláž Porto Katsiki, zdroj:Wikipedia

Historie ostrova

Ostrov byl v sedmém století př.n.l. korintskou kolonií, od 13. století se nacházel pod vedením biskupa Nifikorose, ale největší rozkvět ostrov zažil za nadvlády Benátčanů v 16. století. Ti zde založili hlavní město Lefkáda, které se zde nachází dodnes. Ostrov byl dále pod nadvládou Turků, Rusů, Francouzů a Angličanů.

Lefkáda, pláž agios ioannis, zdroj:Wikipedia

Pláž agios ioannis, zdroj:Wikipedia

Ostrov leží v Jónském moři a s pevninou je spojen mostem, který vede přes malý průliv. Žije zde přibližně 23 tisíc obyvatel. Počasí je zde středomořské. Lefkáda se může pochlubit plážemi, kde je průzračná voda zelenomodré barvy a bílý písek na pláži, který příjemně chladí.

Na ostrově žilo mnoho významných spisovatelů a básníků, například básník Valaoritisc, narozený v roce 1921. V parku Bosketo ve městě Lefkáda můžeme nalézt busty slavných umělců, kteří na ostrově žili. Na jihu ostrova stojí skála Leukadia, ze které prý skokem ukončila život básnířka Sapfó v roce 580 př.n.l., když byla odmítnuta svou láskou.

Olivový háj, zdroj:Wikipedia

Olivový háj, zdroj:Wikipedia

Výlety offroad

Na ostrově je možné podnikat výlety offroad. Je to také jeden ze způsobů, jak poznat části ostrova a nezůstávat na jednom místě. Můžete se takto vydat na výlety po různých plážích, navštívit kostely a kláštery a vychutnat si přírodu v olivových hájích. Například poblíž města Lefkády – v benátském olivovém háji – zasazeným jak jinak než benátčany.

Ostrov je plný nádherné přírody, historických památek a není nijak obtížné se na něj dostat. Je to jeden z rájů na zemi, který ještě nebyl masově objeven turisty.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Lefkáda – ostrov plný barev