Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Lednová premiéra Nové scény patří Třicáté Marinině lásce

Třicátá Marinina láska-vizualizace scényVe středu 26. ledna vstoupí na prkna Nové scény Národního divadla další ze světových premiér. Inscenace s názvem Třicátá Marinina láska  je adaptací stejnojmenného románu ruského spisovatele Vladimira Sorokina. Pod taktovkou Divadelního studia Továrna půjde o multi-žánrovou scénickou fresku s Janou Pidrmanovou v hlavní roli.

Třicátá Marinina láska - vizualizace scény

Vizualizace scény, Zdroj: Nová scéna

L´enfant terrible současné ruské literatury, Vladimir Sorokin, je nejvýraznějším představitelem takzvaného soc-artu. Principem tohoto polemického směru je umělecké i myšlenkové vyhranění se vůči předešlé epoše socialistického realismu.

Hledání lásky, identity a orgasmu

Skandální a dnes už slavný Sorokinův román Třicátá Marinina láska popisuje Sovětský svaz v konečném stádiu komunismu. V tomto světě, který pomalu tuší svůj přibližující se zánik, ve světě nejistoty a zoufalství se odehrává příběh marného hledání lásky, uspokojení a smyslu vlastní existence.

Divadelní studio Továrna uvádí hru Třicátá Marinina láska jako scénickou fresku propojující Sorokinův moskevský soc-art, publicisticko-dramatický komentář Karla Steigerwalda, scénickou hudbu Petra Haase a akrobatickou gymnastiku skupiny Chebejet, která  se v soutěži Česko-Slovensko má talent dostala až do finále.

V hlavní roli se představí Jana Pidrmanová

V hlavní roli se představí Jana Pidrmanová

Hlavní úlohu pianistky Mariny svěřila režisérka Viktorie Čermáková Janě Pidrmanové. Tato mladá herečka hostuje v několika inscenacích činohry Národního divadla. Mimo divadelní prkna si ji diváci mohou pamatovat jako Marii z nedávno uvedeného televizního filmu Bludičky.

Světová premiéra hry Třicátá Marinina láska proběhne na Nové scéně ve středu 26. ledna. Nejbližší reprízy jsou na programu 28. ledna a 1. února. Představení začíná vždy ve 20 hodin.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Lednová premiéra Nové scény patří Třicáté Marinině lásce