Lebky z magnetofonových pásek. Umělec dává nevyužitým věcem nový smysl

Tisíce metrů hudebních nahrávek na magnetofonových páskách, které až na pár fajnšmekrů už nikdo nikdy nepřehraje… Co teď s nimi? Brian Dettmer je taví a vyrábí z nich skull-ptury: modely lebek a kostí.

Věrně napodobená lebka krávy, trofej dvanácteráka nebo dokonce kompletní lidská kostra. To vše v životní velikosti; a zhotovené z roztavených magnetofonových pásek. Brian Dettmer je přesvědčen, že vhodnější využití pro tento retro hudební nosič už těžko někdo nalezne.

„Věk informací v hmotné podobě je pomalu na ústupu, starým médiím neúprosně zvoní umíráček,“ říká přesvědčeně umělec. „Nová média se naopak hbitě přizpůsobují a mění formu, nejsou omezovány svou fyzickou podobou. Chci poukázat na to, že čím víc se vlastní hmotné historie zbavujeme, tím víc riskujeme, že po nás samotných zbude jen spousta nehmotného; jinými slovy – nic.“

Toto své tvrzení využívá jako argument pro nešťastné fanoušky, kteří na jeho výstavách pláčou nad zničenými páskami s Tinou Turner, Police a dalšími legendami. A co teprve když zjistí, že Dettmer tvoří i ze starých, nevyužitých knih… Mrkněte na jeho oficiální stránky!

Lebky z magnetofonových pásek. Umělec dává nevyužitým věcem nový smysl
Ohodnoťte tento článek


Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*