Menu
TOPZINE.cz
Hudba

LCD Soundsystem prý hity nepíšou. Nová deska This Is Happening je jich ale plná

Redakce

Redakce

16. 7. 2010

Elektro-dance-punková formace LCD Soundsystem se se svými věrnými i nově přibyvšími fanoušky loučí ve velkém stylu. This is Happening je třetím a posledním počinem formace. Zatlačme slzu a poslechněme si album, o kterém se už teď mluví jako o nejzásadnějším hudebním počinu roku 2010. V nejlepším se má přestat a to u LCD’s platí beze zbytku.

LCD Soundsystem

LCD Soundsystem - This is Happening, Zdroj: wikipedia.org

Album bylo natočeno v Los Angeleském sídle Ricka Rubina, producenta, který má na svědomí mimo jiné alba RHCP, SOAD, Justina Timberlakea, Gossip a tak dále.

Skladby mají málokdy méně než sedm minut, ale tahle kapela s dlouhou stopáží pracovat umí. Při prvním poslechu Dance Yrself Clean se mi ve třetí minutě, kdy pecka nečekaně graduje, zastavil dech a hlavou šla jediná myšlenka: Tak tohle je super! Jakoby se tlukot srdce sesynchronizoval s rytmem skladby a podřídil se střídání motivů. Skvělá otvíračka. Druhá Drunk Girls pobaví nejen textem, punkovými back vokály ve skladbě, ale i anarchopijanským videoklipem.

Na albu jsou hitovky, které se zaryjí hluboko do paměti. Výše zmíněné Dance Yrself Clean a Drunk Girls doplňují do top čtyřky I Can Change a You Wanted a Hit. Fráze z páté skladby alba I can change if it helps you fall in love by mohla sklouznout k patetičnu, ale Murphy zná hranici. You Wanted a Hit je pak exkurzí do muzikantovy mysli. Stojí za to se zaposlouchat do textu: Chcete hit, ale my hity nepíšeme nebo nejsme chytří, jen to předstíráme, tyto i další špeky je škoda nechat si ujít.

Tádydádydádydá, a to je konec, přátelé!

Čtyři předchozí patří do kategorie mega super skladeb, ostatní jsou jen super. One Touch je v dobrém smyslu zapamatovatelná, stejně jako Pow Pow. All I Want a Somebody’s Calling Me chvílemi evokují Davida Bowieho, jsou ale stále dost signifikantní na to, abyste je nezametli pod koberec.

LCD Soundsystem jsou skvělí nejen hudebně, jejich silnou stránkou jsou také texty. Umně oscilují mezi niternou lyrikou a kousavou ironií. Umí psát hity a rozhodně jsou chytří.

Po zhruba 57 minutách jsme u poslední skladby alba. Tak jako Dance Yrself Clean byla skvělou zahajující peckou, Home je příjemnou tečkou. Melancholická vzpomínka a rozloučení s , s albem, s fanoušky…

LCD Soundsystem – This Is Happening

Vydáno: 17. května 2010
Celkový čas: 65:31
Skladby: Dance Yrself Clean, Drunk Girls, One Touch, All I Want, I Can Change, You Wanted A Hit, Pow Pow, Somebody’s Calling Me, Home
Vydalo: EMI Czech Republic

Hodnocení: 5*****

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

LCD Soundsystem prý hity nepíšou. Nová deska This Is Happening je jich ale plná