Menu
TOPZINE.cz
Nákupy a nakupování

LCD nebo plazma? Teď frčí 3D TV

Vlastimil Blažek

Vlastimil Blažek

28. 6. 2010

Kdeže loňské řeky jsou. Ta tam je šílenství kolem LCD a plazmových televizorů. Novým trendem v tomto odvětví je bezesporu televizor, ke kterému kupující dostane i brýle.

LCD TV Acer, Zdroj: pictures.com

LCD TV, Zdroj: pictures.com

To byl boom. LCD televizory přišly na český trh vlastně nedávno. A každý doslova bláznil, aby je měl doma. Ježíšek se mohl přetrhnout, aby všechny moderní tatínky obdaroval právě touto novinkou ve světě elektroniky.

Někteří to ale vydrželi a prakticky o několik měsíců později se mohli vytahovat nad svým sousedem s LCD televizorem, že si koupili plazmovku. A ten samozřejmě bledl závistí, i když se tvářil, jakože on by plazmu nechtěl.

Další trpěliví dostali do rukou televizor LED. Pokrok nejde zastavit. Sousedé s LCD i plazmou se mohli jít v tu chvíli vycpat a hrát si spolu na to, jak se jim LED všemožně nelíbí.

3D TV, Zdroj: photobucket.com

3D TV, Zdroj: photobucket.com

A teď můžou závistivě blednout všichni zmínění, protože se na trh vkradla 3D TV. Na českém trhu tuto technologii prodává prozatím jen společnost Samsung u některých typů svých LCD, LED a plazmových televizorů. Nikdo nemusí čekat na 3D vysílání, protože tato 3D TV si jej převede z jakéhokoli programu a signálu sama.

Převod obrazu ze 2D do 3D probíhá za pomoci 10stupňového algoritmu, který nejdříve předběžně zpracuje obraz, poté získává hloubková data ze 2D obrazu a nakonec vytvoří plastický obraz. To vše v reálném čase. Zapnout TV, nasadit brýle a jste ve 3D světě.

Ceny televizorů Samsung s technologií 3D se prodávají v rozmezí 35 – 50 tisíc korun.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

LCD nebo plazma? Teď frčí 3D TV