Lauryn Hill je doma z vězení. Na svobodu přichází s novým songem

Zpěvačka Lauryn Hil,, známá z formace Fugees, byla letos odsouzena ke třem měsícům vězení za daňové úniky. Včera byla za dobré chování propuštěna do domácího vězení.

FOTO: Lauryn Hill
Zpěvačka Lauryn Hill napsala ve vězení nový song. Reprofoto: youtube.com

Letos v květnu osmatřicetiletá Hill neuhradila necelý milion dolarů, který dlužila státu na daních. V červenci nastoupila k výkonu trestu, ale za dobré chování se nyní může přesunout do domácího vězení. V něm ovšem setrvá další tři měsíce.

Odchod z věznice zpěvačka oslavila vydáním nového songu, který složila za mřížemi. Jmenuje se Consumerism a kritizuje konzumní životní styl. Audio je k poslechu na Soundcloudu.

Zpěvačka se  jinak od doby uvěznění stáhla z veřejného života, údajně proto, že její rodina se stala terčem výhrůžek.

Skupina The Fugees, v níž Hill působila, se pohybovala na rozmezí hip hopu a soulu. Vznikla v devadesátých letech na Haiti a kromě Hill v ní působil uznávaný producent Wyclef Jean. Jejich největším hitem byla coververze skladby Killing Me Softly (With His Song), původně od zpěvačky Roberty Flack.

Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

2 Comments on Lauryn Hill je doma z vězení. Na svobodu přichází s novým songem

  1. celkem ironie že ještě po návratu z veznice nazpívá písen která nese název -consumerism (= je nezničitelná!

  2. upřímně asi všichni víme proč ve vězení byla…..je známá tím jak kritizuje ´´systém´´ …kdo zkrátka není ´´pohodlný´´ bývá odsouzený za nějakou absurditu jako dańové úniky,jindy si média vymyslí skandál a někdy je to dokonce smrt umělce.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*