Menu
TOPZINE.cz
Sex a vztahy

Má láska s cizincem z dovolené cenu?

Irena Siudová

Irena Siudová

8. 6. 2011

Léto a cestování patří k sobě. Je velká šance, že se seznámíte se spoustou nových lidí a potkáte i někoho natolik zajímavého, že to přeroste v lásku. A ten někdo nemusí být ze stejné země jako vy. Co tedy můžete od vztahu s cizincem čekat?

Dovolená je ideální místo na lásku s cizincem, Zdroj: sxc.hu

Další důvod, proč se neflákat při hodině angličtiny, je právě možnost seznámit se s lidmi z jiných koutů světa. A v případě, že se z takové známosti vyklube i vážná známost, budou pro vás tyhle lekce k nezaplacení. Takže jestli vám něco láska s cizincem dá, tak je to jednoznačně možnost procvičit se v mluvení jinou řečí. Znáte snad lepší motivaci, než je láska?

Méně hádek, více zkušeností

Navíc se prý partneři, kteří mluví každý jinak, méně hádají. Neřeší hlouposti a zaměřují se na podstatnější věci. Slova, která si vzájemně vyměňují více promýšlí, a tak vzniká méně konfliktů. To zní dobře, ne?

I když to zní idylicky, jsou situace, které vám jazyková bariéra, ať jste v daném jazyce sebelepší, rozhodně neulehčí. Smiřte se s tím, že každý národ má svůj vlastní humor a že váš vtip o Pepíčkovi zůstane u vašeho protějšku nejspíše nepochopen. Stejně tak vy budete kroutit hlavou nad vtipnými průpovídkami toho druhého. To se stává, ale i tak určitě dokážete najít ten zlatý střed humoru, který bude vyhovovat vám oběma.

Léto, pláž a láska. Patří něco více k sobě?

Pokud se váš vztah skutečně prohloubí natolik, že budete chtít časem poznat rodinu své lásky, zjistěte, zda se s nimi vůbec domluvíte. Jedete-li do země, kde není rodným jazykem právě ten, který ovládáte, a příbuzní vašeho partnera nebudou umět žádný další jazyk, pak je asi nikdy nepoznáte tak, jak byste si přáli. I když, není to skvělá představa, že vám tchýně nebude moc do ničeho mluvit?

Cestování a tradice vás obohatí

Přesto je láska s cizincem lákavá a exotická. Lépe než tímto způsobem jinou kulturu nejspíše nepoznáte a máte díky tomu možnost vyjet do zahraničí, navštěvovat místa, která neznáte. Je to vlastně takové dobrodružství. Zjistíte, jak jinde slaví Vánoce a jaké další zajímavé svátky mají. Zapojíte se do jejich tradic a obohatíte tím svůj život.

Nezapomínejte však, že s dotyčným nejste proto, že pochází od jinud a vám to přijde sexy, ale protože ten druhý je osobnost, která vás přitahuje a kterou milujete ne proto, odkud je, ale jaká je.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Má láska s cizincem z dovolené cenu?