Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Lanugo rozezní pražský Jazz Dock svými fantastickými tóny

Alena Uhlířová

Alena Uhlířová

17. 3. 2011

FOTO: kapela LanugoPo zimním soustředění, které zahájilo přípravu kapely na vydání dalšího alba, se Lanugo již poněkolikáté v tomto roce vrací do pražského Jazz Docku. Tento unikátní jazzový klub jim přenechá své pódium již 24. března.

FOTO: kapela Lanugo

Kapela Lanugo, Zdroj: lanugo.cz

Markéta Foukalová, Viliam Béreš, Rastislav Uhrík, Martin Kopřiva, Mirek Šmilauer a Miroslav Hloucal se potkali ještě na studiích. Padli si do noty, a to doslova. V létě 2006 tedy Markéta založila hudební skupinu s názvem Lanugo a jmenované pány si k sobě přizvala.

Slovo lanugo znamená ochmýření plodu nebo novorozence. Těžko říct, zda měl název napovídat něco o jemnosti a mládí stylu. Jisté však je, že kapela představuje jedinečné spojení skvělých muzikantů a nadpozemské hudby. To, že se jedná o vynikající muzikanty, dokazuje i výčet jejich dalších hudebních projektů. Například Viliam Béreš je členem kapely Toxique a na pódiu jste ho mohli vidět například také se skupinou Navigators.

Otevřte dveře pražského Jazz Docku a nechte se pohltit fantastickými tóny skupiny Lanugo

Lanugo rozezní své nástroje 24. března ve 22 hodin v pražském Jazz Docku a rozproudí v příchozích jejich nu-jazzovou krev. Lze očekávat originální hudbu, skladby s neobvyklou aranží a dokonalé výkony všech členů. Navíc je možné užít si příjemnou, nenucenou intimitu, jež je pro Lanugo tak příznačná. Každá skladba se dotýká posluchače osobně, promlouvá k němu, svěřuje se mu. V momentě, kdy poslouchá Lanugo, jako by neexistovalo nic kromě tónů, jež lehce proplouvají vzduchem.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Lanugo rozezní pražský Jazz Dock svými fantastickými tóny