Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Lanová centra v ČR: Tato akční letní zábava je dostupná i u nás

Eva Chytková

Eva Chytková

13. 7. 2012

FOTO: lanove centrumPokud zrovna neholdujete odpočinku u moře či u bazénu, ale toužíte zažít dobrodružství a zábavu, vyzkoušejte lanová centra. V České republice se nachází téměř na každém kroku.

video
play-sharp-fill
Zdroj: youtube.com

Lanová centra začala v České republice vznikat po roce 2 000. Co vlastně lanové centrum je? Jde o systém rúzně vysokých lanových překážek, které jsou umístěny na dřevěných kůlech kotvených v betonových patkách do země. Tím se liší od lanového parku, kde jsou jako opěrné body využívány stromy.

Obě  místa  mají společné překonávání překážek ve výšce 8 až 12 metrů. Ke zdolání překážky je notná dávka odvahy, fyzické zdatnosti, trpělivosti a koordinace. Absolvováníí překážky přináší uspokojení, osobní prožitek a určitou dávku sebedůvěry.

Kdo může do lanového centra?

Do lanového centra se může vydat kdokoli různého věku i pohlaví  bez  předešlého výcviku a zkušeností.   Na místě jsou návštěvníci seznámeni s pravidly osobního jištění a vzájemné sebedůvěry. Lanový areál je rozdělen do několika úrovní podle obtížnosti. Příchozí mohou využít možnosti teamových her a dalších akcí.

Kam do lanového centra?

Centra se nachází v Čechách i na Moravě, kde je největší frekvence lanových center spolu s parky, případně s dětskými centry. V Brně se nachází jedno ze základních, Lanové centrum Proud.

Na závěr je nutné podotknout, že lanová centra podléhají přísným bezpečnostním kontrolám Evropské unie a poskytují účastníkům programů nejvyšší zabezpečení.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Lanová centra v ČR: Tato akční letní zábava je dostupná i u nás