×
TOPZINE.cz

Lanová centra v ČR: Tato akční letní zábava je dostupná i u nás

FOTO: lanove centrumPokud zrovna neholdujete odpočinku u moře či u bazénu, ale toužíte zažít dobrodružství a zábavu, vyzkoušejte lanová centra. V České republice se nachází téměř na každém kroku.

video
Zdroj: youtube.com

Lanová centra začala v České republice vznikat po roce 2 000. Co vlastně lanové centrum je? Jde o systém rúzně vysokých lanových překážek, které jsou umístěny na dřevěných kůlech kotvených v betonových patkách do země. Tím se liší od lanového parku, kde jsou jako opěrné body využívány stromy.

Obě  místa  mají společné překonávání překážek ve výšce 8 až 12 metrů. Ke zdolání překážky je notná dávka odvahy, fyzické zdatnosti, trpělivosti a koordinace. Absolvováníí překážky přináší uspokojení, osobní prožitek a určitou dávku sebedůvěry.

Kdo může do lanového centra?

Do lanového centra se může vydat kdokoli různého věku i pohlaví  bez  předešlého výcviku a zkušeností.   Na místě jsou návštěvníci seznámeni s pravidly osobního jištění a vzájemné sebedůvěry. Lanový areál je rozdělen do několika úrovní podle obtížnosti. Příchozí mohou využít možnosti teamových her a dalších akcí.

Kam do lanového centra?

Centra se nachází v Čechách i na Moravě, kde je největší frekvence lanových center spolu s parky, případně s dětskými centry. V Brně se nachází jedno ze základních, Lanové centrum Proud.

[album:

Zde je možné zvládnout několik různých programů. přičemž některé jsou zakončeny skoky, které se přibližují volnému pádu. Nově byl v LC Proud vybudován systém lanovek, které měří více jak 300 metrů a slouží velmi odvážným povahám.

Výběr lanových center a parků ČR:
LC Brno
Jungle Park Brno
LC Harrachov
LC Ostrava
LC Stromvald Havířov
LC Olomouc
LP Peklák
LC Praha
LP Abyss Praha
LC FunIsland Praha
LC Zlín
LC Bystřice n. P.
LP Kladno

Na závěr je nutné podotknout, že lanová centra podléhají přísným bezpečnostním kontrolám Evropské unie a poskytují účastníkům programů nejvyšší zabezpečení.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..