Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Lana Del Rey se objeví na soundtracku k filmu Velký Gatsby

Hana Voltrová

Hana Voltrová

12. 2. 2013

Lana Del ReyHudební senzaci posledních měsíců Laně Del Rey se dostalo další pocty. Ji a její skladby uslyšíme na soundtracku k chystanému filmu Velký Gatsby. Zpěvačka to nepřímo oznámila na své facebookové stránce.

Lana Del Rey Zdroj: lanadelrey.com

Lana Del Rey, Zdroj: lanadelrey.com

Možnost, že bude autorkou hudby k filmové verzi nejznámějšího románu Francise Scotta Fitzgeralda Velký Gatsby, naznačila osobně sama zpěvačka v jednom rozhovoru loni v létě. Tehdy přiznala, že pracuje na hudbě k filmu, který se odehrává ve 20. letech a jehož premiéra bude v létě 2013. A Velký Gatsby je jediný film, který odpovídá těmto indiciím.

Lana Del Rey v minulých dnech na svůj facebook zveřejnila logo zmíněného filmu, ovšem nedlouho poté jej opět odstranila. Touto činností jen rozvířila vlnu spekulací. Ty ale následně ukončila oznámením na další sociální síti, tentokrát na Twitteru, kam napsala jediné, avšak všeříkající slovo: Gatsby.

Lana Del Rey, 26letá Američanka s nezaměnitelným hlasem a charakteristickou stylizací do padesátých a šedesátých let, se proslavila písněmi Video Game či Born to Die. Na jaro Lana chystá turné po Evropě, se zastávkou v Praze se však nepočítá. Její aktivity se netýkají pouze světa hudby, ale i toho módního – za připomenutí stojí zpěvaččina spolupráce s módním řetězcem H&M.

Napjatě očekávaný film Velký Gatsby režíruje Buz Luhrmann, režisér filmů Moulin Rouge, Romeo a Julie, či Austrálie. V hlavních rolích se představí Leonardo DiCaprio nebo Tobey Maguire. Půjde již o pátou filmovou verzi tohoto slavného literárního díla a premiéra je naplánovaná na květen.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Lana Del Rey se objeví na soundtracku k filmu Velký Gatsby