Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Lady Gaga šokuje svět módy

Redakce

Redakce

20. 5. 2010

Kdo ji nezná, jako by nežil. Musíte ji milovat nebo nesnášet. Nic mezi tím neexistuje. Vzbuzuje pohoršení i obdiv. Kritici se shodují na tom, že za celé desetiletí je právě ona to nejlepší, co módu potkalo. Dámy a pánové: Lady Gaga.

Kdo by neznal Lady Gaga? Její outfity jsou tak šokující, že by si jich jen málokdo mohl nevšimnout. Má miliony fanoušků po celém světě, její nejnovější písničku slyšíte na jedné hudební stanici desetkrát do dne, ne-li víckrát. Pokud se vám od začátku nelíbí, podmanivé melodie jejich písní vás nakonec stejně strhnou na její stranu a donutí vás tancovat…

Odkud přišla?

Jednou se ke mně donesla zpráva, že přiletěla z vesmíru. Jedno je jisté – odtud nebude. Můžu vám upřímně říct, že bych vůbec netušila odkud je, dokud bych si to nenašla ve vyhledávači v průběhu psaní tohoto článku. Nepatřím mezi její skalní fanoušky, i když mi zrovna teď ve sluchátkách hraje její písnička. Je mi jedno, jaká je její oblíbená barva nebo jídlo. Dívám se na ni z jiného pohledu – z pohledu člověka, kterého baví její styl.

Zdroj: darkdiamond.net

Styl, nebo kýč?

Kdo kdy viděl Lady v riflích nebo teplácích? I kdyby si šla pro kávu, bude mít na sobě něco exkluzivního, co vzbudí pozornost okolí. Boty od Alexandera McQueena silně připomínající kopyta byste těžko hledali na jiné celebritě, stejně tak jako červené latexové šaty po kotníky. A kdyby se nějaká stávající hvězda ukázala ve stejném oblečku, byla by shozená módními kritiky, protože by to každý považoval za vrchol kýče.

Kde jsou hranice?

Má tato žena vůbec nějaké? Dle mého názoru jsou události, u kterých panuje nepsané pravidlo ,uhlazeného oblékání. Když mi padne oko na fotku, kde stojí Gaga s královnou Alžbětou, říkám si, že tohle přehnala. Ale proč ne? Je to umělkyně.

Setkání s královnou Alžbětou. zdroj: supersneakystreetscene.blogspot.com

Revoluce v módě

My milovníci módy jí můžeme jen děkovat. Bez jejích outfitů by asi za chvíli nastala v módním světě nuda. Dodává odvahu nezůstávat jen u triček a riflí, ať je nápis na nich sebelepší a sebevtipnější. Klasické oblečení, které jsme do jejího příchodu považovali za skvělé a nápadité, se nám začíná jevit jako něco, co nemá šťávu. Posunuje hranice dál a laťku zvedá výš.

Zdroj: kaboodle.com

Když má takový módní cit, tak by se dalo očekávat, že její vlastní módní kolekce je za dveřmi. A opravdu! Již brzy bude k zakoupení kolekce triček v obchodech New Yorker.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Lady Gaga šokuje svět módy