Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Lady Gaga půjde k soudu! Kvůli singlu Judas

Adriana Semlová

Adriana Semlová

6. 8. 2011

Lady Gaga se dostala do pěkného průšvihu. Kvůli momentálnímu hitu Judas byla obžalována za kopírování. Píseň je prý až moc podobná songu, který byl nahrán v roce 1999.  

FOTO: Lady Gaga

Lady Gaga, Zdroj: ladygaga.com

Vcelku neznámá chicagská zpěvačka Rebecca Francescatti zahájila soudní proces proti světové hvězdě Lady Gaga. Rebecca obviňuje Gagu, že údajně okopírovala píseň pro svůj nynější hit Judas. V roce 1999 natočila Rebecca F. se svou kapelou The Memes song Juda, který má hodně podobností s trackem Lady Gaga.

Zajímavostí také je, že bývalý basista Brian Gaynor, který s Rebeccou hrál, nyní pracuje pro nahrávací společnost, která napsala sedmnáct písní pro album Born This Way. „Přestože jsou oba songy napsané v jiném stylu, kompozice je stejná,“ řekl právník Rebeccy Francescatti. „A i refrén má stejnou melodii. Rebecca v tom vidí svou práci, kterou vytvořila.“

Rebecca Francescatti – Juda

Rebecca doufá, že když se její obvinění potvrdí, ona díky tomu získá peníze. Chce zíkat i výdělek, který dosud píseň Judas vynesla. Gaga podle ní použila její píseň, ale trochu ji poupravila, aby zněla originálně. Otázkou však zůstává, proč se Rebecca k písni nehlásila již 15. dubna, kdy Gaga Judas vydala jako singl.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Lady Gaga půjde k soudu! Kvůli singlu Judas