Menu
TOPZINE.cz
Divadlo

Labyrint Divadla Drak v Hradci Králové láká na stovky krásných loutek

Nevídaný prostor netušených možností, to je Labyrint Divadla Drak v Hradci Králové . Poznejte divadlo jinak než z hlediště a okuste jej na vlastní kůži!

Labyrint Divadla Drak Zdroj: draktheatre.cz

Návštěvou malých posluchačů 30. června dopoledne v Labyrintu Divadla Drak herci úspěšně ukončili divadelní sezónu i 17. ročník Mezinárodního festivalu Divadel evropských regionů. Děti, které přinesly vysvědčení, dostaly malý dárek a mohly zdarma využít pole působnosti ve spleti loutek, kterých jsou v Labyrintu stovky.

Labyrint Draku je ve světě unikátem

Labyrint Divadla Drak město otevřelo loni v květnu a patří takřka mezi světový unikát. V budově po bývalých kasárnách jsou ve dvou patrech vystaveny stovky loutek, které hrály v představeních Divadla Drak od jeho počátků v roce 1958.

Labyrint Divadla Drak

Proč jméno Labyrint Divadla Drak? Protože v Labyrintu jsou vystaveny loutky ve dvou patrech budovy zcela neobyčejně. Děti při jejich prohlížení bloudí jako v bludišti a hledají cestu ven. Scénu navrhl hradecký scénograf Marek Zákostelecký, který s divadlem dlouhodobě spolupracuje.

V Divadelní laboratoři se děti stanou režiséry představení

Další ojedinělou místností je Divadelní laboratoř. Zde děti mohou tvořit inscenace, stát se režiséry a sledovat postup vzniku představení. Dozvídají se zábavnou a interaktivní formou, co dělají kostyméři, technici nebo výtvarníci. Vidí postup vznikání loutek a na malém jevišti si dokonce s loutkami zahrají. V další místnosti nazkouší nasvícení představení a zkombinují ho s hudbou. Zkrátka prohlédnou Labyrint Divadla Drak skrz naskrz!

Divadelní laboratoř Divadla Drak

A v následujících dvou místnostech je Studio Divadla Drak pro stovku diváků a ukázka jevištní podoby usazení loutek z jedné z her divadla. Napříč Labyrintem lze ještě zhlédnout na plátnech projekci loutek nebo ukázky z dalších představení.

V pondělí má Labyrint Divadla Drak zavřeno, ale od úterý až do neděle je otevřeno od 10 do 17 hodin.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Labyrint Divadla Drak v Hradci Králové láká na stovky krásných loutek