Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Label Ninja Tune vysílá do Prahy norské Jaga Jazzist

Vojtěch Koval

Vojtěch Koval

20. 3. 2011

Opět po roce se do Prahy vrací devítičlenné uskupení z Norska Jaga Jazzist. Loňský koncert řadí mezi nejlepší tři koncerty loňského roku, a tak se podle svých slov velice těší i na své vystoupení 24. března v pražském Lucerna Music Baru.

Foto: Jaga Jazzist

Jaga Jazzist přijedou do Prahy 24. března, Zdroj: archiv Jaga Jazzist

Mezi těmi, kteří někdy slyšeli jméno Ninja Tune, se velice rychle rozšířila zpráva o pražském koncertě jednoho ze zástupců tohoto britského nakladatelství. Do Prahy míří norské devítičlenné uskupení Jaga Jazzist a na tento koncert, který se uskuteční 24. března v Lucerna Music Baru, se krom fanoušků velice těší i samotná kapela, která podle svých slov odehrála před rokem v Praze jeden z nejlepších koncertů roku 2010.

Před rokem vystoupili Jaga Jazzist ve vinohradském Paláci Akropolis, v létě pak zahráli na festivalu Colours of Ostrava a v Čechách se jim zalíbilo stejně, jako se jejich hudba zalíbila českému publiku. Jejich unikátní mix hudebních stylů, od jazzu, přes rock až po drum’n’bass si získává fanoušky hned při prvním poslechu, samo o sobě mluví už to, že hrají pod labelem Ninja Tune, který si rozhodně vybírá jen ty nejlepší interprety. K těm rozhodně tato kapela kolem geniálního skladatele Larse Horntvetha patří.

Jaga Jazzist jsou vskutku velice ojedinělým uskupením, během koncertu vystřídají až třicet hudebních nástrojů, v jejich repertoáru můžete najít trubky, kytary, basklarinety, klávesy, vibrafon, a tak bychom mohli pokračovat dále. Koncert ve čtvrtek 24. března osloví nejen fanoušky nu-jazzu a elektronické hudby, Jaga Jazzist se rychle dostanou pod kůži každému, kdo se rád nechá unášet rytmy kvalitní hudby.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Label Ninja Tune vysílá do Prahy norské Jaga Jazzist