Menu
TOPZINE.cz
Apetit

La Palma: Oáza středomořské kuchyně se šesti Pé

Samcová Jana

Samcová Jana

13. 5. 2010

La PalmaRistorante La Palma najdete v bezprostřední blízkosti metra Palmovka. Působí zapadle, ale to je jen první zdání. Bez nadsázky jde o jednu z nejpovedenějších restaurací v libeňské čtvrti.

La Palma, Foto: Jana Samcová, Topzine.cz

La Palma, Foto: Jana Samcová, Topzine.cz

Ristorante La Palma má všech pět P. Příjemné prostředí, prvotřídní pokrmy, pohodlné posezení, pohotový personál i prostorné příslušenství. Zde by tato recenze mohla končit, protože běžný host více vědět nepotřebuje. Kdo by chtěl ale znát i šesté P tohoto podniku, nechť čte dále.

Co se týče interiéru, prostor vyplňuje spousta živé zeleně. Máloco tak výrazně zpříjemní uzavřené prostředí, jako rostliny. Kdo by to řekl, že pár květináčů dokáže udělat z jinak tuctové pizzerie oázu klidu s návdavkem vynikající středomořské kuchyně. Prostory jsou klimatizované, své místo zde mají i dětské židličky s omalovánkami a vítán je i čtyřnohý miláček.

Mottem restaurace je pravidelná obměna jídelníčku

Pizzerie si zakládá na pestré a obměňující se nabídce nápojů i jídel. Pravidelně proto z jídelníčku mizí méně oblíbená jídla a šanci uspět u vašich chuťových pohárků dostávají pokrmy nové. Důraz je kladen na italskou kuchyni, ale o své místo na talíři úspěšně bojují i perličky z domácí plotny. Pizza zde pečená se řadí mezi jedny z nejlepších slaných koláčů v okolí.

Zapečená brokolice se sýrovou omáčkou, Foto: Jana Samcová, Topzine.cz

Zapečená brokolice se sýrovou omáčkou, Foto: Jana Samcová, Topzine.cz

V nabídce se hřejí i zeleninové saláty, bohatý výběr těstovin, masa, rizota, ryby sladkovodní i mořské, samozřejmě zmrzlinové poháry i masaprostá jídla. Vyzdvihnutí si zaslouží například zapečená brokolice se sýrem a se smetanou, kterou si spolu s kroketami můžete dopřávat při každé návštěvě znovu a znovu. Nikdy se neomrzí.

K Itálii neodmyslitelně patří víno. Ochutnat v La Palmě můžete nejen vína italská, ale i španělská a moravská. Dále kávové speciality, nápadité teplé nápoje, míchané drinky, nealko aperitiv i pivo. To vše v restauraci s kapacitou 50 osob či v letní zahrádce pro 40 osob. Veškeré jídlo je možné si nechat dovézt pro Praze 2, 3, 7, 8, 9 a 10.

Restaurace dnes a denně dbá na spokojenost zákazníků, proto je na webových stránkách názorům hostů otevřena kniha přání a stížností. Samozřejmostí ze zákaznického servisu je úhrada útraty platebními kartami i stravenkami.

Papoušek Žako, Foto: Jana Samcová, Topzine.cz

Papoušek Žako, Foto: Jana Samcová, Topzine.cz

Skřehotající překvapení na závěr

Kdo dočetl až sem, jistě si říká, kde se skrývá to šesté P. Záměrně jsme tento bonus nechali nakonec, protože jde o skutečnou a roztomilou raritu. Maskotem pizzerie je totiž nádherný papoušek Žako, který když zrovna nespí, rozverně komunikuje s hosty. Cestou na toaletu se vám může lehce stát, že vás Žako požádá o papů nebo vás pozdraví skřehotavým ahoj. I proto se sem vyplatí vracet.

Lapalma.cz

ADRESA:
Na Hrázi 32, Praha 8
OTEVÍRACÍ DOBA:
denně 10:30 – 23:30
BEZBARIÉROVÝ PŘÍSTUP:
ne
NEKUŘÁCKÁ ČÁST:
ne
TIP NA JÍDLO:
Brokolice se smetanou a sýrovou omáčkou (čtyři druhy sýrů), zapečené sýrem 200 g  123 ,-
HODNOCENÍ:
Jídlo: 5***** Obsluha: 4**** Atmosféra: 4****

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

La Palma: Oáza středomořské kuchyně se šesti Pé