Menu
TOPZINE.cz
Hudba

L.O.S. nejsou jen odstředěnou punkovou šťávičkou s příchutí ovoce pro náctileté kočičky

Redakce

Redakce

28. 7. 2009

Čtyřčlenná partička L.O.S. z Kutné Hory hrající příjemně znějící pop punk s prvky grunge, vydala před nedávnem zajímavé album Feling Box. Ačkoliv lze L.O.S. s přehledem zařadit mezi kapely vezoucí se na vlně sladkého rock´n´rollu pro děvčátka, která do řad svých fanoušků bude nejspíš přitahovat především naštvané teenagery s nagelovanými kohouty, nelze jejich debutovému počinu upřít jisté kvality.

O jeho zdařilosti svědčí i první místo v hitparádě rádia Kiss Delta, v níž L.O.S. zvítězili se singlem Valenteen. Tento song jenž je zároveň také titulní písní jejich nového alba, však zdaleka není jedinou věcí, která na Feeling Boxu stojí za poslech.

Obecně lze říct, že jde o uvolněnou a zároveň dostatečně nadupanou kytarovou desku, z níž vyzařuje osobitá energie. Přestože se při jejím poslechu nejspíš neubráníte srovnávání s podobně znějícími pop punkovými kapelami, zejména s Rybičkami 48, patrně vás příjemně překvapí čistě

melodický, mírně nakřáplý zpěv frontmana L.O.S., který nabízí jemnou paralelu s grungovými kapelami devadesátých let. Právě ona punková upřímnost a rebelská naštvanost, která je zjevná i pod nánosem komerčního pop-rocku, dělá z Feeling Boxu nadprůměrnou desku.

Foto: oficiální přebal CD

Foto: oficiální přebal CD

Odkaz grunge je cítit především z anglicky zpívaných songů, nejsilněji z nahrávky The Pills. Tato poloha zpěvákovi Martinu Honovi sedí velmi dobře, a dokonce se svým zuřivě naléhavým projevem, někdy obstojně blíží pěveckému výrazu Kurta Cobaina.

Hlavní síla alba je ale v česky zpívaných nahrávkách. Mimo Valenteena osloví spousty romanticky založených slečen určitě i songy Gejša či Amy, které mají celkem slušnou šanci stát se rádiovými hity. A to nejspíš i přesto, že Amy, jako by z oka vypadla své starší sestře mediálně profláklé Emily od Rybiček 48. Zaručeně hitový potenciál má ještě balada Blue Symphony. Ta je podle mého soudu nejzdařilejší věcí z celého alba. Výraznou skladbou je i nahrávka More, ale za poslech stojí také další songy například Spiderman či Marilyn.

Feeling Box je rozhodně zdařilým rockovým albem se spoustou chytlavých melodií, na kterém nenajdete vyloženě špatnou skladbu. L.O.S. mají díky němu směle nakročeno k srdíčkům (a kalhotkám) náctiletých fanynek, ale také do podvědomí širšího publika.

L.O.S. – Feeling Box

Vydáno: 17. 04. 2009

Skladby: Valenteen, Egoist, Spiderman, Gejša, Blue Symphony, The Pilis, Pod

sluncem, Marilyn, More, Going Under, Hero, Amy, Troublehead, America, Vain

Hopes, Little Boy

Nahrávací studio: Sklep v Kolíně, producent Petr Lebeda

Hudba a text: L.O.S.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

L.O.S. nejsou jen odstředěnou punkovou šťávičkou s příchutí ovoce pro náctileté kočičky