Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Kytarista Support Lesbiens: 20 let života v kapele nelze jen tak smazat

Skupina Support Lesbiens jakoby do roku 2013 vkročila levou nohou. Krátce po odchodu zpěváka a zakládajícího člena kapely Kryštofa Michala se odporoučeli i další tři ze čtyř zbývajících členů. V Supportech tak zbyl pouze kytarista Hynek Toman, ten se však nehodlal vzdát a namísto toho, aby se vším skoncoval, se směle odpíchnul ode dna.

FOTO: Support Lesbiens

Kytarista Hynek Toman (uprostřed) má hlavní zásluhu na obnově kapely. Foto: Petr Kurečka

Co si myslíte, že zapříčinilo rozpor v kapele?

Nechtěl bych se v tom už dále pitvat, tato kapitola je pro mě uzavřená, udělal jsem za tím opravdu tlustou čáru a jsem tomu rád.

Jaké byly vaše pocity po odchodu zbytku kapely? Neměl jste chuť to zabalit?

Nejprve jsem vůbec neuvažoval o pokračování, dost mě to sebralo, ale pak jsem si řekl, že přeci nezahodím dvacet let svého života a veškerý čas i energii, které jsem kapele věnoval.

Co vás přesvědčilo pokračovat?

Rozhodující byla podpora řady přátel, kteří mě ve znovuobnovení Supportů utvrzovali. I když jsem věděl, že to nebude procházka růžovým sadem, rozhodl jsem se jít dál.

Bylo těžké najít nové členy do už rozjeté kapely a potom se spolu za pochodu sžít?

Ve chvíli, kdy jsem se rozhodl opravdu do toho jít, tak už jsem základní jádro nové sestavy měl v hlavě, takže ani ne. Post bubeníka obsadil Radek Tomášek – velký sympaťák jak za bicími, tak i v soukromí a navíc skvělý hráč, který to svým stylem určitě může někam posunout. To samé Honza Andr, který hraje na klávesy – úžasný muzikant i člověk, což jsem si ověřil už na turné k našemu dvacetiletému výročí, kde kapelu doprovázel.

Zpěváku Czendovi nechybí charisma ani hlas a navíc je to kluk, kterého si velmi vážím. Basák Filip Fendrych přišel do kapely jako poslední, ale o to rychleji tam zapadl.

V čem budou vůbec noví Supporti jiní? A je něco, co byste si rádi uchovali?

Tak především doufám, že z nás bude cítit pozitivní energie, která na zkouškách už tu a tam probleskuje. Na spolupráci s klukama se fakt těším a vím, že to bude hudebně a lidsky fungovat. Nicméně o tom, jestli se to povede, rozhodnou fanoušci, které se budeme snažit na koncertech přesvědčit a nezklamat. Doufám, že je to bude bavit tak, jako nás.

Kdy se fanouškům představíte v novém složení?

Historicky první koncert v nové sestavě proběhne 25. května na charitativní akci Muzikanti dětem, na náměstí ve Velkém Meziříčí. Už se moc těšíme, protože děti jsou nejupřímnější, ale také nejkritičtější publikum. Takže máme obrovskou motivaci se pořádně snažit (smích).

Pomalu se nám blíží letní festivaly. Plánujete na některém z nich vystoupit?

Samozřejmě, ale s koncerty letos budeme relativně šetřit, předvést bychom se chtěli především s repertoárem doplněným o nové věci. Hrát ale rozhodně budeme. Termíny prozradíme co nejdříve.

Kdy se mohou fanoušci těšit na nové songy? Budete stabilně hrát i starší repertoár?

První singl plánujeme na konec dubna, teď je ve fázi příprav. V květnu bychom chtěli vyjet i s klipem. Fanoušci nechť sledují náš FB nebo web, postupně tam budeme zveřejňovat novinky kolem kapely.

Ohledně repertoáru – samozřejmě budeme hrát staré věci, to je jasné. Jsme Support Lesbiens, takže budeme hrát věci Support Lesbiens.

Plánujete vydání nového CD?

Nová deska by měla být hotová koncem října. Plánujeme ji pokřtít ve třech městech – Praha, Brno, Ostrava a na jaro 2014 chceme zabookovat pár klubů, kde se nám dobře hraje. Už teď třeba víme, že 4. prosince budeme hrát v pražském Akropolisu, kam bychom tímto chtěli fanoušky pozvat.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kytarista Support Lesbiens: 20 let života v kapele nelze jen tak smazat