Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Kytarista Sonic Youth se odvděčí za vrácenou kytaru

Denisa Šebestová

Denisa Šebestová

15. 10. 2013

Americký kytarista Lee Ranaldo, známý hlavně působením v kapele Sonic Youth, dostal loni od fanoušků dávno ztracenou kytaru. Odvděčí se jim za to workshopem zdarma.

Sonic Youth, Zdroj: oficiální myspace, Foto: Richard Kern

Sonic Youth. Zdroj: myspace.com. Foto: Richard Kern

Zdálo by se, že hodina kytary s Leem Ranaldem bude drahý špás, cenově nesrovnatelný s výukou v hudební škole. Opak je ale pravdou, kytarista bude vědomosti předávat zcela zdarma. Stane se tak 28. října v New Yorku. Ranaldo bude s „žáky“ diskutovat a předvádět jim rozličné fígle.

Kytarista byl dlouholetým členem indierockových veteránů Sonic Youth, kteří patřili k nejuznávanějším kapelám svého žánru a stali se vzorem pro řadu jiných formací. Manželství dvou zakládajících členů kytaristy Thurstona Moora a baskytaristky Kim Gordon se však loni po téměř třech dekádách rozpadlo – a s ním také celá kapela.

Návrat ztracené kytary

Efektní tečkou za působením Sonic Youth se stal letošní husarský kousek jejích fanoušků. Po třinácti letech vypátrali dvě kytary, které Ranaldovi a Moorovi někdo ukradl.

Ranaldo ale z konce Sonic Youth až tak smutný nebyl: „Možná že po třiceti letech není špatné udělat si delší pauzu, i když tohle se nakonec semlelo dost nepěkně. Jestli se ale ještě dáme dohromady, určitě nás ta přestávka omladí a obohatí,“ uvažuje kytarista.

Zatím se však zaměstnává jinak než úvahami o případném reunionu. Stejně jako Moore se totiž vydal na sólovou dráhu a letos mu vyšlo nové album nazvané Last Night On Earth.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kytarista Sonic Youth se odvděčí za vrácenou kytaru