Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Kytarista Kenny Wayne Shepherd odehraje v Česku hned dva koncerty

Adriana Semlová

Adriana Semlová

30. 10. 2011

Mladý americký kytarista Kenny Wayne Shepherd je jedním z nejúspěšnějších bluesových muzikantů současnosti. V listopadu vystoupí v České republice, a to hned dvakrát.

Foto: Kenny Wayne Shepherd

Kenny Wayne Shepherd a Noah Hunt, Zdroj: myspace.com

Louisianský rodák Kenny Wayne Shepherd se hudbě věnuje již od dětství. Od školního věku se učil hrát jako samouk na kytaru. V pouhých třinácti letech si zahrál po boku bluesmana Bryana Leeho. Debutové album Ledbetter Heights mu vyšlo v roce 1995, kdy bylo Kennymu pouhých osmnáct let. Dnes má na kontě dalších pět alb.

Během kariéry si kytarista zahrál s mnoha svými hudebními vzory. Společně vystoupil s bluesmany B. B. Kingem, Henry Townsendem nebo s kapelou Muddyho Waterse. Předskakoval hvězdám Eagles, Aerosmith nebo Bobu Dylanovi. Kenny se letos také objevil na památečním koncertě Experience Hendrix.

Kenny představí blues rockovou desku How I go

V srpnu Kenny dokončil novou desku s názvem How I go, ze které již stačil vydat dva singly – Never lookin´ back a Come on over. Na novém albu ho doprovázela kapela Kenny Wayne Shepherd Band, která s ním přijede i do Česka. Na basovou kytaru se předvede Tony Franklin, který spolupracoval s Whitesnake nebo Jimmy Pagem, na klávesy Riley Osbourn a za bicími zasedne Chris Layton. O většinu hlavních vokálů se postará Noah Hunt.

Čtěte také: John Mayer. Kytarista, jenž se vrátil k blues rockovým kořenům

Dnes čtyřiatřicetiletý muzikant prošel od svých osmnácti let hudebním vývojem. Však je stále věrný svým kořenům. Ve svých písních propojuje tradiční blues a country s rockovou složkou. Bluesman se oženil s v roce 2006 se Sarah Gibson, nejstarší dcerou herce Mela Gibsona, a společně mají již tři děti.

V rámci 16. ročníku festivalu Blues Alive, který se koná v Šumperku od středy 16. do soboty 19. listopadu, vystoupí zahraniční i čeští interpreti včetně Američana Guitar Shortyho, Pat Smillie Band nebo tuzemských The Kingsize Boogiemen.

Ve čtvrtek 17. listopadu od půl osmé večer se představí Kenny Wayne Shepherd ve velkém sálu šumperského Domu kultury. V neděli 20. listopadu zahraje pro pražské publikum v Lucerna Music Baru od 21 hodin. Vstupenky se pohybují v rozmezí 690 až 990 korun.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kytarista Kenny Wayne Shepherd odehraje v Česku hned dva koncerty