Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Kytarista Gary Moore završil první den festivalu Benátská noc 2010 blues-rockem

Irský kytarista a zpěvák Gary Moore vystoupil na osmnáctém ročníku hudebního festivalu Benátská noc hned první večer a nasadil laťku skutečně vysoko. Moore byl letos v České republice vůbec poprvé, není tedy divu, že se na něj přišly podívat tisíce lidí.

Gary Moore, Zdroj: gibson.com

Bluesman otevřel svůj osmdesátiminutový koncert skladbou Over the Hills and Far Away z roku 1986, kterou si později vypůjčila finská gothic metalová skupina Nightwish a v roce 2001 tak pojmenovala celé své EP.

Pod Moorovými precizními vibraty se zachvěla země, skladbou Military Man zpěvák jen potvrdil svou vytrvalost a píli při přípravě muziky. „Když se vydáváte na velké turné, je nutné cvičit mnoho hodin denně, abyste měli pořád měkké prsty,“ svěřil se na tiskové konferenci. „Hra na kytaru je mým největším koníčkem, není to pro mě žádná nepříjemná povinnost.“

Nostalgie i taneční rytmy. Mělo to koule

Setlist vystoupení byl poskládán velice příjemně, rytmické songy střídaly baladické melodie s melancholickou atmosférou, při nichž se mnozí návštěvníci láskyplně objímali, pomaličku se kývali v rytmu tónů, anebo jen leželi ve vlhké trávě a zasněně sledovali noční oblohu. Skladba Where Are You Now, jíž hudebník srdečně procítil a refrénem rozezpíval většinu přítomných, se k nostalgickým pocitům přímo nabízela. „Je to skvělý koncert,“ nadšeně se usmívala Romana z Ústí nad Labem při otázce, jak se na Moorovo vystoupení dívá. „Napište tam, že to mělo koule!“

Nová deska je na cestě, vyjde na konci roku

Osmapadesátiletý Gary Moore už prý připravuje nové CD, která má vyjít koncem roku. Album se má nést v jeho oblíbeném rockovém duchu s keltskou tematikou. Ta zazněla i na Benátské noci v písni Blood of Emeralds.

Muzikant působil značně introvertně, jeho interakce s fanoušky nebyla nijak srdečná, nebylo to ale vůbec na škodu, hudbou tento drobný nedostatek dokonale vykompenzoval. Jedna píseň střídala druhou přesně podle ohlášeného programu (viz níže) bez zbytečně dlouhých mezi-proslovů, jako tomu bývá u jiných interpretů.

Kompletní playlist Garyho Moora

1. Over the Hills and Far Away (Moore)
2. Thunder Rising (Moore/Carter)
3. Military Man (Lynott)
4. Days of Heroes (Moore)
5. Where are you now? (Moore)
6. So Far Away (Russell/Foster)
7. Empty Rooms (Moore/Carter)
8. Oh Wild One (Moore)
9. Blood of Emeralds (Moore/Carter)
10. Out in the Fields (Moore)
11. Still got the Blues (Moore)
12. Walking by myself (J Rodgers)
13. Johnny Boy (Moore/Carter)
14. Parisienne Walkways (Moore/Lynott)

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kytarista Gary Moore završil první den festivalu Benátská noc 2010 blues-rockem