Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Kytarista Bernard Allison se vrací do Prahy

Adriana Semlová

Adriana Semlová

7. 2. 2011

FOTO: Bernard AllisonSyn klasika chicagského blues Luthera Allisona, který hrál s muzikanty jako Muddy Waters nebo James Cotton, přijíždí potřetí do Prahy. Bernard Allison, jeden z nejvýraznějších bluesových kytaristů mladší generace, vystoupí začátkem dubna v klubu Lucerna Music Bar.

FOTO: Bernard Allison

Bernard Allison vystoupí v Praze, Zdroj: oficiální stránky interpreta

Prvně navštívil Allison Českou republiku spolu s otcem v roce 1991 v rámci Moderního jazzového festivalu. Tehdy vystoupili ve vyprodaném Kongresovém centru. Začátkem roku 2003 se stal hvězdou čtvrtého ročníku International Blue Night v pražském Lucerna Music Baru.

Dnes pětačtyřicetiletý Allison se narodil v Chicagu jako nejmladší z devíti sourozenců. Jeho rodina doslova žila bluesovou hudbou. Jeho dva strýcové hráli blues a v místních klubech byl už tehdy jeho otec váženým muzikantem. „Když jsem viděl svého otce na pódiu, rozhodl jsem se, že tam chci v budoucnu stát jako on. Myslím, že mi bylo asi sedm let. Hrát jsem začal až v deseti,“ svěřil se Bernard na svých oficiálních stránkách.

Vstupenky na koncert Bernarda Allisona, který proběhne v úterý 5. dubna v pražském Lucerna Music Baru, zakoupíte za 440 korun on-line zde.

Ve třinácti letech už nahrával desky se svým otcem, po dokončení střední školy se stal členem kapely Koko Taylor’s Blues Machine a spolupracoval s kontrabasistou Williem Dixonem. Své debutové album s předpovídajícím názvem The Next Generation vydal v roce 1990. Pozdější alba odkazují k hvězdám, jako jsou Jimi Hendrix nebo Steve Ray Vaughan, a žánrům černé hudby, které Bernardovu hudbu ovlivnily.

Čistě bluesová nahrávka Born With The Blues pokračuje v odkazech předešlých kytaristů a stala se velkým hitem. Bernard kombinuje tradiční kořeny blues s vlastní originalitou. Na živých vystoupeních ukazuje svou jedinečnou virtuozitu, která je zaznamenaná na živém albu Kentucky Fried Blues. Poslední nahrávka The Otherside vyšla v minulém roce.

Vyznavači kvalitní bluesové hudby si mohou přijít poslechnout blues světové úrovně v podání Bernard Allison Group 5. dubna 2011 od 21 hodin do klubu Lucerna Music Bar. Vstupenky jsou k dostání za 440 korun, on-line je můžete zakoupit zde.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kytarista Bernard Allison se vrací do Prahy