Menu
TOPZINE.cz
Krása

Kyselina hyaluronová: Přírodní látka, která vám pomůže ke krásnější pleti

Redakce

Redakce

21. 7. 2012

FOTO: Dívka s hezkou pletíBohužel ne každý má štěstí na zdravou a krásnou pokožku. Mnozí lidé trpí různými nedokonalostmi. Kyselina hyaluronová je přírodní přípravek, který proti nim ale dokáže velice účinně bojovat.

FOTO: Dívka s hezkou pletí

Ilustrační foto. Zdroj: www.sxc.hu

Má širokou škálu využití. Poradí si s vážnějšími problémy, jako jsou popáleniny a kožní vředy, zároveň funguje jako skvělá prevence proti vzniku jizev. Zabraňuje totiž tomu, aby se v ráně hromadil kolagen. Užitečná je také v oční chirurgii a ortopedii.

Zapomeňte na botox

V současném průmyslu je kyselina hyaluronová hojně využívaná v plastické chirurgii, především v boji proti vráskám. Nahrazuje tak nezdravý botox, který často nechává pokožku až nepřirozeně vypnutou.

Kyselina hyaluronové se ale v lidském těle přirozeně vyskytuje – je hlavní součástí mezibuněčné hmoty a má řadu významných biologických funkcí. Proto ji tělo snadno přijímá, a nemusíte se tak obávat, že dodáváte organismu něco cizorodého.

Cena takového zákroku se liší v jednotlivých klinikách. Pohybuje se ovšem v řádu tisíců korun.

FOTO: Injekce

Ilustrační foto. Zdroj: www.sxc.hu

Krémy a séra udrží pokožku pružnou a zdravou

Pleť po ošetření krémem s obsahem této kyseliny bývá hebká a svěží. Působí celkově mladistvěji. Nelze očekávat stejné výsledky jako při chirurgické aplikaci, protože krémy se nedostanou do pokožky tak hluboko, ale na drobnější vrásky a jiné nedokonalosti zabírají.

Pro hydrataci a lifting pokožky můžete také použít ampule pro všechny druhy pleti. Mají výrazný a téměř okamžitý hloubkový efekt, takže vaše pleť bude brzy vypadat dokonale.

Tyto přípravky bývají vždy o něco dražší než ty klasické, dají se pořídit v lékárnách, ale do své nabídky je zahrnují už i velké kosmetické firmy. Každopádně počítejte s investicí okolo několika stovek korun.

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kyselina hyaluronová: Přírodní látka, která vám pomůže ke krásnější pleti