Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Květen v Městské knihovně v Praze: Filmy, divadlo i přednášky

Redakce

Redakce

11. 5. 2010

Městská knihovna v Praze přichystala na květen bohatý kulturní program. Návštěvníci budou moci zhlédnout hned několik nových českých dokumentů za účasti tvůrců, navštívit některou ze zajímavých přednášek, pobavit se u jednoho z chystaných divadelních představení nebo oprášit své taneční znalosti.

Městská knihovna v Praze. Zdroj: atlasceska.cz

Filmové projekce, na které se můžeme těšit, budou zaměřeny na nejnovější českou dokumentární tvorbu. Hned v pondělí, 10. května bude na programu dokumentární komedie Český mír, Víta Klusáka a Filipa Remundy (tvůrci Českého snu), kteří tentokrát zpracovali osobitým způsobem  téma amerického radaru v Brdech.

V úterý 11. května proběhne projekce dokumentu Olgy Špátové, Oko nad Prahou (recenze zde), která se zaměřuje na život a práci architekta Jana Kaplického během poslední etapy jeho života. 13. května pak bude představen profil tohoto významného umělce.

O necelý týden později, 17. května, návštěvníky čeká polohraný dokument Ivana Vojnára, Cinematerapie (recenze zde), kde autoři nabízejí pohled do duší jedenácti účastníků fiktivního konkurzu, kteří postupně otevřou své třinácté komnaty.

Všechny projekce začínají vždy v 19:00.

Knihovna Zdroj: Pavel Cizner, Topzine.cz

Divadlo, tanec i přednášky

Kromě filmové nabídky nabídne knihovna i další kulturní aktivity. Pro ty, kteří mají rádi tanec a pohyb, jsou připraveny dva taneční kurzy. První proběhne 15. května od 14:00 a ponese název Nauč mě tančit, prosím. Druhý, Den stepu, pak o týden později 22. května od 19:30. V obou případech budou zájemci v rukou zkušených instruktorů.

Hudební, divadelní a literární uměleckou formu zajistí 17. května v 15:00 scénická koláž lidových říkadel a písniček PEACNIČKY – čti a rozuměj Písničky v podání Dismanova  rozhlasového dětského souboru. Tentýž den od 18:00 proběhne čtení ze současné tvorby Jiřího Suchého pod názvem Trocha poezie a trocha prózy. 31. května v 19:00 proběhne stylové zakončení kulturních akcí, o které se postará Karel Hynek Mácha – Máj v nastudování Karlovarského hudebního divadla.

V neposlední řadě se uskuteční v Městské knihovně série přednášek o Karlově mostě, 11. a 18. května vždy od 17:00.

Vstupné na všechny akce se pohybuje od 30 Kč do 200 Kč.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Květen v Městské knihovně v Praze: Filmy, divadlo i přednášky