Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Kvalitní oblečení pro sport i všední den? Ano!

Chcete se hezky oblékat, ale kromě vzhledu je pro vás u oblečení důležité ještě něco jiného? Záleží vám na tom, abyste se v oblečení dobře cítili, bylo z příjemných materiálů, nedráždilo pokožku a přizpůsobilo se vašemu tělu? Pak vsaďte na funkční oblečení, které se hodí nejen na sport, ale i běžné nošení!

Jak vypadá funkční oblečení?

Funkční oblečení máme většinou spojené s fyzickou aktivitou, během které se zpotíme a potřebujeme, aby oblečení odvedlo pot od pokožky pryč. Pokud by se tak nestalo, prádlo by nás studilo a stačil by slabounký větřík k tomu, aby na nás fouklo a my jsme prochladli. Zní vám to povědomě? Už se vám to někdy stalo? A co jste měli na sobě? Pokud oblečení z bavlny, není se čemu divit, dost možná vás pak bolela hlava, záda, nebo jste se potýkali s nachlazením.

Jenže nosit funkční prádlo i jen tak, mimo sport? Proč ne! Už dávno neplatí, že na první pohled poznáte, co má kdo na sobě, dnes se vyrábí funkční oblečení v mnoha designech a provedení, dámy si dokonce mohou pořídit i sukně a šaty. Nabízí je například český výrobce funkčního oblečení MOIRA, stejně jako další volnočasové funkční oblečení zde https://www.moira.cz/kategorie/volnocasove-obleceni/.

Kvalitní oblečení pro sport

Proč dát přednost funkčnímu oblečení před klasickým?

Kouzlo se ukrývá v použitém materiálu. Právě od něj se totiž odvíjí vlastnosti oblečení, které na sebe oblékáme. Bavlny se u něj nedočkáte, pro výrobu funkčního prádla se jako základní materiál používá polypropylen, merino nebo bambus. Jaké jsou přednosti takového oblečení?

Reguluje tělesnou teplotu

Jednou ze základních funkcí funkčního prádla je schopnost regulovat tělesnou teplotu a postarat se o to, abyste za každé situace zůstali v suchu a teple. Nenasává vodu ani pot, obojí rychle odvede od těla pryč a přizpůsobí se tak vašim potřebám. V létě bude chladit, v zimě naopak hřát.

Nestudí

Díky tomu, že do sebe pot ani vlhkost nenasaje, nestudí. Všechnu vlhkost okamžitě odvádí do další vrstvy nebo okolního prostředí, tudíž se nemusíte bát, že byste prochladli.

Je příjemné na tělo

Každé oblečení by nám mělo dokonale padnout, neomezovat nás v pohybu, neškrtit, nedráždit. Funkční prádlo je toho dokonalou ukázkou, dopřeje nám volnost pohybu, navíc k našemu tělu dokonale přilne.

Rychle schne

Další velká výhoda funkčního prádla. Snadná údržba a to, že rychle schne. Zatímco běžné bavlněné prádlo bude schnout dlouhé hodiny, možná i dny, to funkční uschne za chvíli a vy si ho zase můžete obléknout.

Nosit se dá v zimě i v létě

Když se řekne funkční oblečení, každý si hned vybaví sport. Když se řekne termoprádlo, každý hned myslí na zimu. Pravda, ale… Funkční oblečení se dá nosit v létě i v zimě, ať už jdete sportovat, na procházku, do obchodu, do práce nebo jinam. Když si ho správně vyberete a jednotlivé kousky nakombinujete, budete se za každých okolností cítit komfortně. A o to nám jde. Nebo ne?

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kvalitní oblečení pro sport i všední den? Ano!