Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Kvalitní lyžování nejen v Krkonoších

Redakce

Redakce

29. 1. 2010

hory2Spousta lidí se domnívá, že lyžovat kvalitně se v České republice dá pouze v Krkonoších. Existuje však mnoho kvalitních středisek i mimo naše nejvyšší pohoří. Navíc levnější a bez front.

Nedávno vyšel na Topzine.cz článek o tom, kam o Vánocích na hory. Já bych tento článek rozšířil o další zajímavá místa k lyžování u nás.

Ilustrační fotografie. Foto: Václav Kohout, Topzine.cz

Ilustrační fotografie. Foto: Václav Kohout, Topzine.cz

Ski areál Špičák
Tento areál nacházející se u Železné rudy na Šumavě má lákavou nabídku lyžování. Lyžovat můžete na jedné dlouhé (1805 m) sjezdovce a osmi menších modrých sjezdovkách vhodných pro začátečníky. Pro pokročilejší jezdce jsou zde dvě červené sjezdovky a jedna kombinovaná černá s červenou. Na hlavní sjezdovky se můžete vyvézt sedačkovou lanovkou.

Ski areál Klínovec
Další lyžařské vyžití najdeme na Klínovci, který se nachází u Božího daru v Krušných horách. Zde je celkem dvanáct sjezdovek. Šest modrých, čtyři červené a jedna černá. V areálu jsou dvě sedačkové lanovky a nejdelší sjezdovka měří 2500 m.

Ski Ještěd
Ještěd je hora proslavená svým vysílačem s hotelem, ale v zimě se na něm i lyžuje. Tento areál je více roztahaný než ostatní, ale i přesto jsou sjezdovky společně propojené.  Opět se zde nachází dvanáct sjezdovek. Šest modrých, pět červených a jedna černá. V areálu jsou tři sedačkové a jedna kabinová lanovka. Nejdelší sjezdovka má 1730 m.

Ski areál Praděd-Ovčárna
V tomto areálu v Jeseníkách se nalézá devět spíše kratších sjezdovek. Pět modrých, tři červené a jedna černá. Nejdelší sjezdovka je ona černá a měří 850 m.

Vleky Chotouň
Tento areál nepatří mezi gigantické, ale přesto je zde spousta lidí. To je dáno tím, že se nachází přibližně půl hodiny cesty autobusem od Prahy. Je zde pouze jedna kraťoučká sjezdovka a jedna ještě kratší pro děti. Ale pro někoho, kdo bydlí v Praze a nemá čas jet na hory, je to výborné.

Ani jedno ze zmíněných středisek vás nezklame. Nacházejí se u nich občerstvení i parkoviště. Navíc ke Špičáku jezdí i vlak a s jízdenkou od ČD máte slevu 10% na permanentku.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kvalitní lyžování nejen v Krkonoších