Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Kurýr expres na DVD: Další zběsilá jízda z dílny Luca Bessona

Jan Novotný

Jan Novotný

16. 7. 2011

FOTO: Kurýr expresVůbec nevadí, že šílených komedií už Francie vyplivla celou řadu. Protože pokud bude bavit toho nejdůležitějšího, diváka, tak má na poli kinematografie své právoplatné místo. Tak jako poslední z řady filmů mistra Bessona.

FOTO: Kurýr expres

Být poslíčkem není žádná sranda, Zdroj: distributor filmu

Film

Sam není jen obyčejným poslíčkem křižujícím ulice Paříže na svém rychlém skútru. Udělá totiž vše proto, aby dostál svého jména expresního doručovatele. Ale i to je málo na to, aby ho kolegové a šéf doručovací firmy ocenili, jak se patří. Proto hledá útěchu alespoň u přítelkyně Nadi, se kterou se musí dostat na svatbu své sestry, a především, podat si ruku s její rodinou. Jenže Sam má zrovna rozvoz navíc a zdá se, že se ho nemíní jen tak lehce vzdát.

Od prvních minut této francouzské komedie se vám připomenou bláznivé kousky jednoho marseillského taxi z rukou Luca Bessona. Pro milovníky série akčních honiček s Danielem a vytuněnou čtyřstošestkou dobrá zpráva. Pro ostatní jen další ohraná písnička. Asi tak lze film bez výhrad příjmout.

Snímek vsadil na neznámé tváře jako Géraldina Nakache nebo Catalinu Denis, pod křídly ještě méně známého režiséra Hervého Renoha. A nutno říct, že vsadil úspěšně. V podstatě si z komedie divák odnese více, než by čekal. Humor, svižnou akci a absurdní situace, nabalující se jedna na druhou. Jenže právě té akci by jeden mohl dost vytknout. Ono by se snad už ve třičtvrtině (a to má film jenom 95 minut) dalo s úsměvem na tváři stopáž ukončit a DVD vypnout.  Člověk už stejně dávno ví, jak tahle honička o neznámý balíček skončí. Všechno dobře dopadne a Sam se se svou Nadiou udobří.

Jenže přichází nové a nové gagy, čímž se člověk v takovém případě vlastně nesměje těm komickým situacím, ale celku jako takovému, co všechno ještě může přijít. Dochází tedy k nepřetržité akci, která postupem času začíná být opravu nudná. Ale nakonec i tohle se dá lehce polknout, vzhledem ke slušnému rádoby pokračování série o rychlém taxíku.

FOTO:Kurýr expres

Zásilku je třeba doručit za kažou cenu

DVD

Nosič svým přebalem může lehce zmást. Tak jako mě. Ačkoli je film v papírovém DVD obalu a obrázek na přední straně napovídá nudu, je film výbornou odpočinkovou záležitostí. V samotném menu ale dost pokulhává. Dává nám na výběr pouze mezi českým a francouzským jazykem, doplněným zvukovým formátem DD 5.1 a českými titulky. Ani ten bonus zde není k nalezení. Na druhou stranu potěší ostrý obraz a přesný český dabing. A víte co? Já bych si to i za těch 99 korun koupil.

Kurýr expres (Coursier)

Akční / Komedie / Krimi
Francie, 2010, 90 min

Režie: Hervé Renoh
Hrají: Géraldine Nakache, Jimmy Jean-Louis, Didier Flamand, Catalina Denis, Natalia Dontcheva, Gianni Giardinelli, Jean-Marie Lamour, Jo Prestia, Claude Gensac

Zvuk: český, francouzský
Titulky: české
Bonusy:

Hodnocení filmu: 3***
Hodnocení DVD: 1*

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kurýr expres na DVD: Další zběsilá jízda z dílny Luca Bessona