Menu
TOPZINE.cz
Art & Design

Kupte k Vánocům díla slavných umělců. Na dnešní benefiční aukci za hubičku

Petr Pečenka

Petr Pečenka

22. 11. 2012

Císařovský, Rittstein i Franz – do sbírky i jako vánoční dárek. Takto jedinečná možnost se otevírá na benefiční aukci Art for life právě dnes. Od 19 hodin v hotelu ICON.

Josef čechota, Day for Night

Josef čechota, Day for Night Zdroj: artforlife

Nejlepší jména české výtvarné současnosti i nadějní mladí umělci; grafiky, obrazy, fotografie i sochy. Benefiční aukce Art for Life nabízí zajímavý mix, který ocení sběratelé i ti, kteří hledají vhodný dárek pro své blízké. Navíc tím přispějí na prevenci HIV, které se v Česku dosud nevěnuje příliš mnoho pozornosti. Aukce se koná 22. listopadu od 19 hodin v pražském hotelu ICON (V Jámě 6). Ale dražit můžete tentokrát i po telefonu.

Svým dílem letos přispělo 26 autorů, mezi nimi Vladimír Franz, Tomáš Císařovský nebo Michael Rittstein. V nabídce je 32 položek, jejichž vyvolávací ceny jsou většinou zhruba třetinové oproti cenám prodejním. ,,Začínáme dražit od těch nejnižších vyvolávacích cen, což je 600 korun, a postupně se dostáváme až k nejdražším dílům. Dražba je obvykle velmi napínavá a o některé položky se strhne doslova přetahovaná,“ popisuje předsedkyně Art for Life Bára Trojanová.

J. čechota Budapest

Josef Čechota, Buda-pest

Dražba uměleckých děl je tradiční součástí Art for Life a také jednou z hlavních. Loni celková získaná částka překročila 160.000 korun. Peníze občanské sdružení Art for Life využilo na pořádání besed ve školách, které jsou spojeny s divadelním představením Po Fredrikovi. Také tato inscenace je součástí listopadového programu, Studio Švandova divadla ji uvede 28. listopadu od 20:00. Na aktivity Art for Life lze přispět i koupí diáře DREAM 2013, jehož tvářemi jsou například Zuzana Bydžovská, Dara Rolins, Tereza Černochová nebo Vavřinec Hradilek.

Kompletní galerii najdete na facebookových stránkách akce

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kupte k Vánocům díla slavných umělců. Na dnešní benefiční aukci za hubičku