Menu
TOPZINE.cz
Ze světa

Kupce vydražil za 3 miliony jídelní lístek poslední večeře na Titaniku

ČTK

ČTK

8. 11. 2015

Jídelní lístek poslední večeře servírované cestujícím první třídy na palubě Titaniku předtím, než se luxusní zaoceánská loď v roce 1912 potopila, se v sobotní aukci v Texasu vydražil za 118.750 dolarů (tři miliony Kč).

 

FOTO: Titanic

Titanic nepřežil svou první plavbu v roce 1912, Zdroj:wikipedia

Poznávací značky z limuzíny, kterou jel americký prezident John F. Kennedy při návštěvě Dallasu, když byl 22. listopadu 1963 zavražděn, se pak prodaly za 100.000 dolarů (2,5 milionu Kč). Uvedla to agentura Reuters. Noví majitelé obou položek si přáli zůstat utajeni.

Jídelní lístek je podle aukčního domu jediným známým dochovaných menu večere ze 14. dubna 1912, při které byly zámožným cestujícím servírovány ústřice, filet mignon, pečená kachna a jiné pochoutky završené pudinkem Waldorf a broskvemi v želé z likéru Chartreuse.

Titanic se potopil při své první plavbě z britského Southamptonu do New Yorku v Atlantském oceánu 15. dubna 1912 poté, co narazil do ledovce. Při neštěstí zemřelo přes 1500 lidí.

Poznávací značky Kennedyho limuzíny byly původně odhozené do koše ve firmě, která po atentátu vozidlo upravovala. Majitel firmy Willard Hess je však zachránil a uložil doma na polici mezi knihy. Hessova dcera, Jane Walkerová, je zdědila a měla v kuchyňské zásuvce, než je nabídla v aukci.

Autor ČTK

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kupce vydražil za 3 miliony jídelní lístek poslední večeře na Titaniku