×
TOPZINE.cz

Kundy. Kalendář, který zobrazuje ženské přirození v nejkrásnějších barvách

Jestli ještě sháníte nějaký opravdu originální kalendář na rok 2013 a už vás omrzely krajinky nebo zvířátka, máme pro vás tip. Ale rozmyslete si, kam ho budete věšet.

Září až prosinec v podobě ženských vagín Zdroj: Hell.cz

O tom, že žena a ženské tělo je estetickou hodnotou samo o sobě není třeba pochybovat. Ne nadarmo vzniklo v historii takové nespočetné množství maleb a soch. Proto jsou tak oblíbené fotografie a s nimi související kalendáře, které si pak chlapi ve fabrikách věší do svých šatních skříněk.

Ale přiznejme si tu zásadní kámen úrazu. Málokdy se setkáme s něčím, co přesahuje zobrazení ženy jako pouhé věci. Můžeme obdivovat krásné křivky dokonalé tělo, ale většina toho, co nás zavaluje na internetu, v časopisech nebo i v umění, je jen prvoplánové zobrazení ženského těla, které ženy spíše degraduje na odosobnělý věšák na prádlo či domácího mazlíčka.

Jarní a letní měsíce

Série maleb Kundy od umělce tatéra Baboo jsou jiné, osobité. Vznikly pro poměrně netradiční využití – pro letošní kalendář tetovacího a piercingového studia HELL. Najdeme v něm tedy dvanáct reps. třináct pohledů na ženu z neobvyklého úhlu. Jednotlivé obrazy jsou inspirovány konkrétními ženami a Baboo je zachytil technikou airbrush.

Něžné pohlaví je pro něj zásadním zdrojem inspirace podobně jako stroje. Obzvlášť ty, které fungují v propojení s člověkem – elektrická kytara, motorka a samozřejmě tetovací strojek. Symbiózu organiky a strojů zpodobňuje biomechanika – umělecký styl, který prostupuje všemi výtvarnými technikami Baboovy práce.

To, že část výtěžku z prodeje kalendáře věnuje HELL (trochu tematicky) na podporu boje proti rakovině děložního čípku, je jen bonusem navíc.



Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..