Menu
TOPZINE.cz
Art & Design

Kundy. Kalendář, který zobrazuje ženské přirození v nejkrásnějších barvách

Petr Pečenka

Petr Pečenka

4. 2. 2013

Jestli ještě sháníte nějaký opravdu originální kalendář na rok 2013 a už vás omrzely krajinky nebo zvířátka, máme pro vás tip. Ale rozmyslete si, kam ho budete věšet.

Září až prosinec v podobě ženských vagín Zdroj: Hell.cz

O tom, že žena a ženské tělo je estetickou hodnotou samo o sobě není třeba pochybovat. Ne nadarmo vzniklo v historii takové nespočetné množství maleb a soch. Proto jsou tak oblíbené fotografie a s nimi související kalendáře, které si pak chlapi ve fabrikách věší do svých šatních skříněk.

Ale přiznejme si tu zásadní kámen úrazu. Málokdy se setkáme s něčím, co přesahuje zobrazení ženy jako pouhé věci. Můžeme obdivovat krásné křivky dokonalé tělo, ale většina toho, co nás zavaluje na internetu, v časopisech nebo i v umění, je jen prvoplánové zobrazení ženského těla, které ženy spíše degraduje na odosobnělý věšák na prádlo či domácího mazlíčka. Pokud byste chtěli mít kousek krásné ženy doma, pořiďte si kromě kalendáře také fleshlight vagíny známých pornohereček. Můžete se tak dívat na obraz, ale mít i praktickou pomůcku na ukojení své touhy.

Jarní a letní měsíce

Série maleb Kundy od umělce tatéra Baboo jsou jiné, osobité. Vznikly pro poměrně netradiční využití – pro letošní kalendář tetovacího a piercingového studia HELL. Najdeme v něm tedy dvanáct reps. třináct pohledů na ženu z neobvyklého úhlu. Jednotlivé obrazy jsou inspirovány konkrétními ženami a Baboo je zachytil technikou airbrush.

Něžné pohlaví je pro něj zásadním zdrojem inspirace podobně jako stroje. Obzvlášť ty, které fungují v propojení s člověkem – elektrická kytara, motorka a samozřejmě tetovací strojek. Symbiózu organiky a strojů zpodobňuje biomechanika – umělecký styl, který prostupuje všemi výtvarnými technikami Baboovy práce.

To, že část výtěžku z prodeje kalendáře věnuje HELL (trochu tematicky) na podporu boje proti rakovině děložního čípku, je jen bonusem navíc.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kundy. Kalendář, který zobrazuje ženské přirození v nejkrásnějších barvách