×
TOPZINE.cz

Kundy. Kalendář, který zobrazuje ženské přirození v nejkrásnějších barvách

Jestli ještě sháníte nějaký opravdu originální kalendář na rok 2013 a už vás omrzely krajinky nebo zvířátka, máme pro vás tip. Ale rozmyslete si, kam ho budete věšet.

obr. Kundy
Září až prosinec v podobě ženských vagín Zdroj: Hell.cz

O tom, že žena a ženské tělo je estetickou hodnotou samo o sobě není třeba pochybovat. Ne nadarmo vzniklo v historii takové nespočetné množství maleb a soch. Proto jsou tak oblíbené fotografie a s nimi související kalendáře, které si pak chlapi ve fabrikách věší do svých šatních skříněk.

Ale přiznejme si tu zásadní kámen úrazu. Málokdy se setkáme s něčím, co přesahuje zobrazení ženy jako pouhé věci. Můžeme obdivovat krásné křivky dokonalé tělo, ale většina toho, co nás zavaluje na internetu, v časopisech nebo i v umění, je jen prvoplánové zobrazení ženského těla, které ženy spíše degraduje na odosobnělý věšák na prádlo či domácího mazlíčka.

obr. kundy
Jarní a letní měsíce

Série maleb Kundy od umělce tatéra Baboo jsou jiné, osobité. Vznikly pro poměrně netradiční využití – pro letošní kalendář tetovacího a piercingového studia HELL. Najdeme v něm tedy dvanáct reps. třináct pohledů na ženu z neobvyklého úhlu. Jednotlivé obrazy jsou inspirovány konkrétními ženami a Baboo je zachytil technikou airbrush.

Něžné pohlaví je pro něj zásadním zdrojem inspirace podobně jako stroje. Obzvlášť ty, které fungují v propojení s člověkem – elektrická kytara, motorka a samozřejmě tetovací strojek. Symbiózu organiky a strojů zpodobňuje biomechanika – umělecký styl, který prostupuje všemi výtvarnými technikami Baboovy práce.

To, že část výtěžku z prodeje kalendáře věnuje HELL (trochu tematicky) na podporu boje proti rakovině děložního čípku, je jen bonusem navíc.1 Komentář Kundy. Kalendář, který zobrazuje ženské přirození v nejkrásnějších barvách

  1. che1pu, že se Ti neledbed, že obě zmiňovane9 varianty s sebou nesou nevfdhody, ale přecijen: žijeme jen 19 let ve svodobne9 společnosti, teprve hlede1me cestu k svodobne9mu a šťastne9mu životu na venkově. Dejme tomu jednu, dvě generace. Pokud Ti to přijde nefe9r, vzpomeň na generaci, co se narodila před druhou světovou ve1lkou a celfd produktivned věk prožila v komunismu – to jsme na tom ještě poměrně dobře :-) Jinak si ale mysledm, že vždycky to bude volba mezi různfdmi nevfdhodami: i v te9 Praze můžeš volit mezi praced u Deloitte 10 hodin denně a u McKinsey 12 hodin denně. V jednom předpadě budeš medt vedc času na rodinu a medň peněz, v druhe9m třeba vedc. S trochou nadse1zky stejne9 dilema, jako teď mezi Prahou a venkovem.. @anonym: Zcela konkre9tně – předpokle1de1m, že za pe1r let (1-3), až budu zakle1dat rodinu, odejdu pryč z Prahy a najdu si pre1ci učitele na ZŠ/SŠ. Kvůli času na rodinu, krajině, zdraved děted. Nebudu machrovat tedm, jake1 ztre1ta v předjmech to bude, ale určitě dose1hne Ve1mi vznesenfdch dvou třetiny.Jinak: Pokud nened rozdedl mezi le9pe a hůře placenou praced vykompenzove1no tedm, že je pro ve1s hůře placene1 pre1ce něčedm přitažlive1, pak existuje jen jedno vysvětlened, proč setrve1vat u hůře placene9: neumedte se rozhodovat. Pozne1mku o me9m budove1ned bohatstved Prahy na fakor „Ze1pražed“ považuji za přestřel a schovedvavě ji nebudu komentovat :-)

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..