Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Kulturní tipy aneb Intimní zpověď v galerii

Redakce

Redakce

25. 7. 2010

KOLÁŽ: Kniha, srdce!DOPORUČUJEME! I spisovatel je jenom člověk a potřebuje si o prázdninách odpočinout – tím by se dalo vysvětlit, proč je v létě literárních pořadů poskrovnu. Tento týden tedy přinášíme tipy na dvě výstavy, které se pojí se světem slovesného umění. A pokud se vám nechce do horkých ulic, pusťte si rozhlasový pořad o Josefu Hiršalovi.

KOLÁŽ: Kniha, srdce

Autor: Marián Luha, Topzine.cz

V sobotu 24. července ve 22: 45 nalaďte Český rozhlas 3 – Vltava a v rámci pořadu Svět poezie si budete moci poslechnout verše Josefa Hiršala. Pořad nese název Soukromá galerie.

Kam na výstavu?

OBRÁZEK: Malý princ

Malý princ s liškou, Autor: A. de Saint-Exupéry

Do Ústřední knihovny na Mariánském náměstí v Praze se můžete až do 30. července vypravit na výstavu více jak šedesáti českých a cizojazyčných vydání Malého prince. Expozice byla připravena ke 110. výročí narození Antoina de Saint-Exupéryho, přístupná je v provozní době pobočky. Vstup je zdarma.

Kabinet ex libris v chrudimské Nové výstavní síni hostí až do 15. srpna výstavu Viktora Nikodema (1885 – 1958) nazvanou Intimní zpověď. Pozůstalost tohoto znalce dějin a teorie umění je od r. 1971 umístěna v Památníku národního písemnictví, v Chrudimi si můžete prohlédnout výběr z Nikodemových kolekcí kreseb, akvarelů, pastelů a olejů.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kulturní tipy aneb Intimní zpověď v galerii