Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Kultura v podmiňovacím způsobu – kam vyrazit za literaturou?

Redakce

Redakce

11. 7. 2010

KOLÁŽ: KavárnaTento týden vám nabízíme tři příležitosti, jak se setkat s literaturou, pokud… Pokud se nedostanete na Měsíc autorského čtení – pokud máte rádi výtvarné umění – pokud je vám takové horko, že zvládnete stěží jen zapnout rádio.

KOLÁŽ: Kavárna

Kavárna, Autor: Marián Luha, Topzine.cz

Pokud vás fascinuje vztah mezi slovem, obrazem a dějinami, zkuste zajít do Městské knihovny na výstavu Roky ve dnech, kterou pořádá Galerie hlavního města Prahy a kterou připravila kurátorka Marie Klimešová. Tento projekt se soustřeďuje na komplikovanou etapu českého umění od konce 2. světové války až po první uvolnění po Stalinově smrti; výstava tak reflektuje nejen dobové výtvarné fenomény, ale i tematické a názorové okruhy, osobnosti a události, které byly pro české umění druhé poloviny 20. století stěžejní. Otevřeno od úterý do neděle od 10 do 18 hodin.

KOLÁŽ: Z dob totality

Z dob totality, Autor: Marián Luha, Topzine.cz

Kdo mi bude číst?

Pokud byste se rádi zúčastnili nějakého literárního festivalu, ale do Brna či Ostravy to máte na Měsíc autorského čtení daleko, mohlo by se vám zalíbit na 8. ročníku česko-slovenského festivalu o psaní, literatuře, umění a inspiraci Literární Vysočina, tentokrát na téma Nekonečný příběh. Festival proběhne ve dnech 16. a 17. července v Chotěboři. V rámci programu vystoupí např. moravský bard Petr Moučka nebo harfenistka Zbyňka Šolcová.

Pokud je vám venku horko a večer už nemáte sílu nikam chodit, pusťte si 16. července v osm hodin večer Český rozhlas 3 – Vltava, kde bude v režii Petra Mančala předčítat Petr Nárožný Hrabalovu povídku Baron Prášil. Ta se odehrává ve sběrně ve Spálené ulici a jejím bezprostředním okolí – ochuzeni tak nebudete o sympaticky pábitelskou atmosféru, která je pro Hrabalovy texty tak typická.

16. 7., 20.00   Bohumil Hrabal: Baron Prášil (ČRo3 – Vltava)
16. – 17. 7.     Literární Vysočina (festival), Chotěboř
do 19. 9.        Roky ve dnech (výstava), Praha

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kultura v podmiňovacím způsobu – kam vyrazit za literaturou?