Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Kulhánkovy Povídky aneb 2 v 1, ale za jakou cenu?

Martin Peška

Martin Peška

14. 11. 2007

Nedlouho po tom, co mistrovi české sci-fi, Jiřímu Kulhánkovi, vyšlo dlouho očekávané Stroncium, se začali šířit mezi jeho fanoušky zvěsti, že vyjdou brzy jeho povídky. A skutečně. Zvěsti se staly skutečností a v regálech knihkupectví se objevil titul Jiří Kulhánek, Povídky.


S touto knížkou vás jistě nikdo ve škole pod lavicí nechytí. Je opravdu tahákového formátu (9,5 na 8,5 cm). Kolibří edice je dána už pouhými dvěmi povídkami, které zabrali 80 maloformátových stran. Na obálce je tatáž slečna, která již zdobila románovou knihu Vládci strachu, jejímž tvůrcem je Luis Royo.

První místo v Povídkách má právě ta, která autorovi ještě v knižní podobě nevyšla, pouze v dubnovém vydání Ikarie v roce 1994, nesoucí název Je 7.00, pro dnešek nejvyšší čas zabít svého prvního policajta. Jedná se o předchůdce románové tetralogie Divocí a zlí, jejíž děj probíhá ve stejném duchu jako všechny „kulhánkovky“.

Druhou povídkou je Trojúhelník, téměř neznámé dílko datované k roku 1992.
Tato minikniha je pro ty, kteří mají zájem o mistrovi začátky. Také se jistě objeví v knihovničce každého jeho fandy a mnohých čtenářů čtyř dílů Divocí a zlí.

Možná ale nebudou zklamaní pouze čtenáři, kteří za dvě povídky v paperbacku musí zaplatit 79 korun, ale i povídky samotné, zabalené v obálce románu z devětadevadesátého roku minulého století.

Kde jsou ty časy, kdy Kulhánkovi vycházely sborníky povídek To je přeci nesmysl nebo Zámek naděje za pouhých 24Kč?!
·    Název: Povídky
·    Autor: Jiří Kulhánek
·    Obálka: Luis Royo
·    Vydavatel: Klub Julese Vernea
·    ISBN: 978-80-8589-290-1
·    Počet stran: 80
·    Rok vydání: 2007
·    Vydání: 1.
·    Provedení: brožovaná

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kulhánkovy Povídky aneb 2 v 1, ale za jakou cenu?