Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Kudy z nudy? Zasněžený Karlštejn, iQpark nebo znovuotevření Technického muzea v Praze

Tomáš Miška

Tomáš Miška

14. 2. 2011

Svátek svatého Valentýna je pro většinu lidí popudem k podniknutí výletů, a proto přinášíme tipy na některé exkluzivní zážitky. Pojďte s námi bruslit na zamrzlé přehrady a kochat se zasněženým Karlštejnem nebo navštivme iQpark v Liberci či palác Kinských v Praze.

FOTO: Interaktivní exponáty iQparku

Interaktivní exponáty iQparku

Pro toho, kdo koupí květinu dívce každý den nebo vezme svou drahou polovičku na romantickou večeři a nepotřebuje na to svátek lásky, přinášíme tipy na návštěvu muzeí a výstav. Pro milovníky turistiky a pohybových aktivit jsou otevřeny některé hrady a zámky nebo zimní kluziště.

Neseďte doma, pojďte si zabruslit!

FOTO: Zamrzlé Lipno

Zamrzlé Lipno, Zdroj: kudyznudy.cz

Bruslení se u nás těší stále větší oblibě. Pokud jste jedním z fanatiků tohoto zimního sportu, můžete navštívit 280 hektarů velké ledové plochy Máchova jezera nebo jabloneckou přehradu Mšeno. Na zamrzlém fenoménu jižních Čech, přehradě Lipno, se koná v termínu 12.3. – 13.3. 2011 premiérový ročník Lipenské stopy Czech Tourism.

Budou zde probíhat závody v bruslení a plno jiných zajímavých aktivit. Pokud jsou všechny nabídky neuskutečnitelné, stačí skočit na zamrzlý rybníček poblíž vašeho bydliště a pořádně si zadovádět.

Zasněžený Karlštejn

Pro své letošní návštěvníky si kastelán hradu přichystal prohlídky již o únorových víkendech. Hlavní sezóna začíná už 1. března. Překvapením bude jistě obohacení hlavní prohlídkové trasy o výstavu repliky české a říšské koruny. Není tajemstvím, že originály byly v minulosti na hradě uloženy po delší dobu.

Prohlídky jsou každý den kromě pondělí.

Hlavní prohlídková trasa nás mimo klenoty seznámí s historickými interiéry Císařského paláce a Mariánské věže. Druhý okruh, zahrnující historické interiéry hradu včetně Kaple sv. Kříže, bude nově otevřen již od 1. května.

Zbrusu nové expozice iQparku v Liberci

FOTO: Interaktivní exponáty iQparku

Interaktivní exponáty iQparku

Dva nové velké výstavní sály, laboratoře pro veřejnost a sál pro dočasné výstavy představí pořadatelé návštěvníkům iQparku už 28. března. Na téměř dvou tisících metrech čtverečních můžete najít přes 200 interaktivních exponátů, které ukazují, jak pracuje lidské tělo a demonstrují přírodní zákony.

Mezi zajímavé novinky připravené k vyzkoušení patří experimenty s elektřinou, působení vichřice a mnoho dalších. Každý víkend je navíc na programu vědecká show.

Nová expozice Národní galerie v paláci Kinských

V nabídce pražských stálých expozic doposud chyběla expozice starověkého umění. Na Staroměstském náměstí v paláci Kinských je otevřen prestižní kulturní projekt Národní galerie.

Zajímavostí je určitě fakt, že Národní galerie je druhá nejstarší evropská instituce svého druhu. Obsáhlá kolekce unikátních děl představuje sedm tisíc let vývoje umění starověkých kultur Starého světa. Navzájem se prostupují civilizace Evropy, severní Afriky a Asie.

Znovuotevření Národního technického muzea

FOTO: Národní technické muzeum

Národní technické muzeum

Nového otevření se po více než čtyřleté rekonstrukci dočká Národní technické muzeum 16. února. Pražské muzeum představí zbrusu nové expozice. Oči prvních návštěvníků spatří již v půlce února pozoruhodné předměty, které dosud nebyly nikde vystaveny. Jedním z největších lákadel muzea je nepochybně dopravní hala s řadou vzácných exponátů.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kudy z nudy? Zasněžený Karlštejn, iQpark nebo znovuotevření Technického muzea v Praze