Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Kudy z nudy? Potěště své smysly v Lázních Bělohrad

Redakce

Redakce

20. 2. 2010

pamatnikKVRaiseAnenské slatinné lázně založeny roku 1885 pruskou hraběnkou Annou z Asseburgu v malebném podkrkonošském městě Lázně Bělohrad se mohou pochlubit bohatou a velmi zajímavou historií, tradicemi, ale i nádhernými přírodními úkazy.

Památník Karla Václava Raise, Zdroj: lazne-belohrad.cz

Památník Karla Václava Raise, Zdroj: lazne-belohrad.cz

Samotné lázně lákají své tuzemské i zahraniční hosty na nové i staré, ale především účinné lázeňské procedury. Já bych Vás ale ráda pozvala do samotného města a jeho okolí. Toto krásné město proslavil Karel Václav Rais, a proto je na jeho počest pojmenované malé náměstí ve středu města. Tento významný spisovatel zde má i své muzeum.  Doporučila bych Vám ho navštívit v deštivých dnech, neboť autentické vyprávění místních průvodců a domácká atmosféra, celého muzea, vás natolik uchvátí, že zcela zapomenete na čas.

Ve všech podkrkonošských městech a vesnicích je krásný výhled na panorama Krkonoš a je tomu tak i v Bělohradě. Stačí jít po cestě K. V. Raise z náměstí až na Vřesník. Nedalekém výletním místem od lázní jsou tzv. Byšičky, kde se podle pověsti odehrávala známá balada Karla Jaromíra Erbena Svatební košile. Pro delší tury můžete navštívit nedaleký hrad Pecka, nebo překrásné město Jičín. Pokud jste příznivci malých sportovních letadel, můžete navštívit nedaleké sportovní letiště. Tam najdete nejen krásná letadla, ale i nádherný výhled na samotné město. Po procházce si můžete ve městě zahrát minigolf, tenis a v letních sezónách si užít i koncert v lázeňských prostorách. Toto krásné místo nabízí rozmanité využití i v zimním období. Pokud jste příznivcem klidu a chcete si odpočinout od přeplněných běžkařských stop v českých horách, rozhodně toto místo navštivte. Pokud vás lyže nelákají, můžete si zabruslit na místním rybníku jménem Pardoubek.

Ať už se rozhodnete být hostem samotných lázní, nebo být ubytovaný v některých z místních hotelů, toto místo si vás získá nejen svou historii, tradicemi a překrásným okolím, ale především svou poklidnou a uklidňující atmosférou.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kudy z nudy? Potěště své smysly v Lázních Bělohrad