Menu
TOPZINE.cz
Sport

Které sporty vám pomohou ke správnému držení těla?

Správné držení těla může každému přijít jako samozřejmost ale v průběhu let práce a zaměstnání se postupně ta správná křivka bortí a zjišťujeme, že bez nějaké sportovní aktivity nedokážeme ohlídat svá záda zdravá. Pojďme se podívat na nějaké možnosti, jak udržet co nejlepší držení těla.

Jízda na skateboardu jako skvělé cvičení

I když se to na první pohled nemusí zdát, tak je jízda na skateboardu opravdu velice náročná a pro naše tělo může být mnohem prospěšnější, než si většina lidí myslí. Skateboard jako takový nemá žádný ovládací mechanismus a ve finále dokonce ani brzdu. Cokoliv tak děláme a jakkoliv s ním manévrujeme, tak k tomu užíváme své vlastní tělo.

Především střed těla, takzvané CORE neboli vnitřní břišní stěna pracuje při stabilizaci a díky tomu pomáhá držet jak stabilitu těla, tak i ovládat skateboard pod nohami.

Jakékoliv pohyby tak od našich nohou probíhají skrze střed a jeho posilováním zdokonalujeme držení těla a funkci celého středu od zad až po břicho. Pro skateboarding navíc mluví i poměrně příjemná pořizovací cena. Na internetových obchodech jako Ambassardors.eu si přijdou na své muži i ženy všech věkových kategorií a cena pochopitelně odpovídá preferencím a dovednostem jezdce.

Pravidelně záda cvičte, neseďte dlouho

Pro spoustu lidí je zajisté velice obtížné se, jakkoliv z práce „trhnout“ a jít si zaběhat či dokonce do fitness centra. A čím více člověku je, tím více má starostí a o to méně se dostává k seberealizaci v těchto ohledech.

Neházejte ale flintu do žita! Kdo řekl, že se dá cvičit pouze dlouho a ve fitness? Pokuste v při problémech se zády roztříštit dobu, kterou musíte v práci vysedávat. Ideálně jednou za půl hodinky na chvíli vstaňte, projděte se a pokud máte možnost, tak se i opřete zády a protáhněte o skříň či stěnu, záda díky tomu dostanou svoji šanci na vyrovnání.

Ohodnoťte tento článek:
1
Právě čtete

Které sporty vám pomohou ke správnému držení těla?