Menu
TOPZINE.cz
Divadelní festivaly v ČR 2023

Které letní scény jsou nejdražší? Shakespearovská klasika něco stojí

Redakce

Redakce

7. 6. 2013

Letní scény mají svá kouzla. Jednou za rok opustit divadelní sály, přeplněné šatny a užít si divadelní kultury na netradičních místech. Letní scény mají hodně společného a  jednou z věcí je i vysoké vstupné .

Hluboká kultura

Netradičním a zajímavým místem je pro divadelní radovánky bez pochyby nádvoří zámku Hluboká. Na Hluboké se nehraje pravidelně každý den a ani repertoár není nijak rozmanitý. Ceny vstupenek nejsou příliš vysoké, ale k nejlevnějším také nepatří.

Dražší kategorie vyjde milovníka kultury na 440 Kč a levnější verze pak na 420 Kč. V jednotlivých kategoriích není znatelný cenový rozdíl, ale na stranu druhou nemusíte ustupovat v nárocích na své místo jen proto, abyste ušetřili.

Komorní Hradčany

Letní scéna divadla Ungelt se nachází na Hradčanech pod Loretou a před 8 lety ji otevírala Lívie Klausová. Kromě malebného a komorního prostředí vám letní scéna nabídne taková herecká jména, jako jsou Petr Štěpánek, Chantal Poullain, Zlata Adamovská či Pavel Kříž.

FOTO: Letní scény_1

Zlatu Adamovskou a Petra Štěpánka můžete vidět v Ungeltu. Zdroj: www.letniscena.cz

Ceny vstupenek jsou zvlášť pro činohru a zvlášť pro muzikál rozděleny vždy do dvou kategorií. Pro činohru za 440 a 495 Kč, pro muzikál pak 499 a 649 Kč. Pokud vlastníte studentský průkaz nebo jste již pokročilejšího věku, můžete koupit vstupenku o 50 % levněji.

Klasika v podobě Českého Krumlova

Otáčivé hlediště v Českém Krumlově patří již ke klasikám letních divadelních scén. Tato divadelní zajímavost nabízí hned několik žánrů, které se liší cenou vstupného.

Mezi ty nejdražší patří samozřejmě opera, kdy se lístky mohou pohybovat od těch nejlevnějších za 1500 až po 2900 Kč. Muzikály a činohra jsou ve srovnání s operou podstatně levnější.

FOTO: Letní scény_2

Na Vyšehradě mají Kutloch muži ze Studia DVA. Zdroj: www.studiodva.cz

Ty nejlevnější vstupenky se dají sehnat od 400 Kč. Pokud si chcete užít otáčivého hlediště se vší parádou, připravte si ale až 800 Kč. Nejlevnější v repertoáru jsou pohádky od 150 do 300 Kč.

Na Shakespearovi se nešetří

O pomyslné první místo žebříčku nejdražších letních scén se dělí Letní Shakespearovské slavnosti a Letní scéna na Vyšehradě. Záleží na tom, pro jaké představení se rozhodnete.

Letní shakespearovské slavnosti nabízí kromě velmi přitažlivého prostředí Pražského hradu také rozmanitou škálu cen vstupenek. Jestliže chcete zasednout hned do prvních řad,vyjde vás světová klasika až na 890 Kč, ve VIP zóně dokonce na 990 Kč.

Pro vás, co nemáte nafukovací rodinný rozpočet a netrváte na předních řadách, lze sehnat vstupenku i za 250 korun. A pakliže budete mít štěstí v neštěstí, rozhodnete se jít do divadla na poslední chvíli a nebude vyprodáno, za 200 Kč se můžete posadit třeba na schody.

FOTO: Letní scény_3

Na Shakespearovských slavnostech krotí Zach Vilhelmovou. Zdroj:www.shakespeare.cz

Letní scéna Vyšehrad také láká na atraktivní prostředí s výhledem na pražské panorama. Tomu odpovídá i cena vstupenek. Za pohled zblízka na herecké hvězdy jako Bohumil Klepl, Filip Blažek či Kryštof Hádek zaplatíte 899 Kč.

Jestli se spokojíte s pohledem zpovzdálí vystačíte s 289 Kč. Nejlevnější vstupenky na stání pak seženete za 150 Kč.

Stojí to za to

Letní scény mají svá kouzla, takže když vás zrovna nezastihne letní bouřka, atmosféra i prostředí stojí za cenu vstupenky. A pokud nevíte, kam se vydat, připravujeme pro vás přehled letošních novinek.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Které letní scény jsou nejdražší? Shakespearovská klasika něco stojí