Menu
TOPZINE.cz
Ze světa

Krysy jako z hororu. Poblíž dětského hřiště nalezena krysa větší než kočka

Redakce

Redakce

16. 3. 2016

Některá zvířátka dokáží být neuvěřitelně roztomilá. O této víc jak metr dlouhé kryse se to však říct nedá. Zvlášť když víte, že si s ní málem hrály vaše děti na hřišti.

V Londýně už se svět asi úplně zbláznil. Jak jinak si vysvětlit, že tam můžete potkat krysu, která je větší než kočka?

Jedenáctikilová potvora

Skoro jeden a čtvrt metr dlouhou krysu objevil pracovník plynárenské služby u železniční trati v Hackney, což je poměrně rušná část východního Londýna. Sice byla mrtvá, ale i tak vypadala dost děsivě.

Inženýr Tony Smith ji našel, když pracoval na jednom panelovém domě. Mrtvola krysy, která vážila více než 11 kilogramů, ležela jen pár desítek metrů od dětského hřiště.

Větší než kočka se psem

„Byla to ta největší krysa, kterou jsem kdy viděl,“ uvedl Tony. „Mám doma kočku a teriéra Jacka Russella a tohle bylo větší než oni dva dohromady. Chtěli jsme ji hodit do popelnice, ale pak jsme si řekli, že to musíme vyfotit, nebo nám to nikdo neuvěří.“

Může za to vyhazování jídla

Tony také uvedl, že si myslí, že tento okrsek se napaden přeživenými krysami, za jejichž mamutí velikostí stojí vyhazování jídla; „Popelnice v okolí jsou plné zbytků jídla a dost často zůstávají otevřené, takže krysy se tu mají jako v ráji.“

Vědci zase varují, že krysy se stávají imunní proti tradičním jedům a hrozí jejich přemnožení. Potvrzují ale i Tonyho obavu, že krysy jsou stále větší právě kvůli rostoucímu objemu vyhazovaných potravin. Městská rada Hackney však oznámila, že její kontroloři žádné další krysy na místě nenašli.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Krysy jako z hororu. Poblíž dětského hřiště nalezena krysa větší než kočka