Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Kryštof v Ostravě zahrál novou píseň o Ostravě

Redakce

Redakce

18. 3. 2009

Včerejší koncert v nové aule ostravské Vysoké školy báňské odstartoval několikadenní turné Kryštofů, tentokrát pod záštitou t-music tour. Studenti, ale nejen ti, zaplnili v 19h veškerá volná místa a s úsměvem sledovali začátek programu, kdy kapele doslova „předskočil“ DJ Červ ve spartakiádních trenýrkách. Pak už se Richard Krajčo se svými společníky pustil do díla.

Jako první píseň večera zazněla známá hitovka Obchodník s deštěm, ovšem v akustické podobě. Celé turné je totiž opět laděno do komornější atmosféry, kdy se kapela dostává do užšího kontaktu s posluchači. Tato metoda se skupině Kryštof loni velice osvědčila. Důkazem byla vyprodaná divadla a kluby. A proč tedy znovu akustik? Jak vtipně odpověděl frontman Krajčo na dotaz jednoho diváka: „Protože nás to prostě baví!“

Jak večer pomalu ubíhal, nálada v sále se uvolňovala. Staré pecky střídaly písně novější. Richard Krajčo dokonce představil obecenstvu píseň nazvanou Jeviště, kterou teprve nedávno složil. Největší rozruch ale způsobila taktéž zbrusu nová skladba o Ostravě. Dle Krajčových slov za ni skupina dostala pochvalu od samotného Jarka Nohavici. Paradoxem ovšem je, že text k této písni nemá na svědomí Krajčo, ale basák Kryštofů Nikolaj Atanasov Architev.

Po skončení koncertu následovala krátká autogramiáda celé skupiny. Vstupenky byly totiž originálně vytištěny v podobě vysokoškolského indexu, a tak páni profesoři hudebních věd svolili a udělili zápočty a zkoušky mnoha oddaným posluchačům.

Turné bude pokračovat až do konce března.

18.3.                Zlín                              Univerzita Tomáše Bati

19.3.                Praha                         Vysoká škola ekonomická

24.3.    Brno                            Masarykova Univerzita

25.3.                Hradec Králové                  Univerzita Hradec Králové

26.3.                Pardubice                Univerzita Pardubice

27.3.                Plzeň                           Západočeská Univerzita

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kryštof v Ostravě zahrál novou píseň o Ostravě