×
TOPZINE.cz

Kritici rozhodují, bude-li Avatar také britským filmem roku

baftaV budově Londýnské královské opery proběhne 21. února vyhlašování filmových cen BAFTA (Britské asociace filmového a televizního umění). Už teď je zřejmé, že porota nebude mít jednoduché rozhodování. Spektrum nominovaných filmů je velmi široké. Jen v hlavní kategorii je nominováno pět naprosto rozdílných filmů (nemluvě o tom, že tři z nich vedou žebříček v počtu nominací vůbec – mají jich shodně osm).

Avatar Zdroj: Distributor filmu
Avatar Zdroj: Distributor filmu

Prvním ze zmíněných snímků je megalomanský projekt Avatar. Ten boduje u diváků i kritiků. Na začátku ledna za něj James Cameron získal dva Zlaté glóby (nejlepší film a režie) a nyní má reálnou šanci na další ocenění. Proti němu stojí například válečný thriller Smrt čeká všude (u nás na DVD) a britské drama An Education (premiéra v ČR – 24. června).

Mezi další pozoruhodné snímky patří v sedmi kategoriích nominovaný District 9, jediný animovaný snímek letošního BAFTA výběru. Bodovat ve více kategoriích by mohli i Tarantinovi Hanebný Pancharti.

V rámci oceňování jednotlivých hereckých výkonů byli kritici opět velmi různorodí – jednotliví nominovaní reprezentují mnohdy opravdu velmi odlišné filmové žánry. Na seznamu vybraných herců se nachází například Meryl Streep (za snímek Julie&Jula), Audrey Tautou (Coco Chanel), Alec Baldwin (Nějak se to komplikuje) nebo Christoph Waltz (Hanebný Pancharti). Oficiální vyhlášení bude sice až za měsíc, ale už teď můžeme očekávat velmi zajímavý výsledek.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..