Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Kristýna Šebíková: Potlesk je nejhezčí způsob poděkování!

Redakce

Redakce

5. 1. 2010

kristyna-sebikovaJe mladá a talentovaná. Je jí 20 let a vedle studia na brněnské Janáčkově akademii múzických umění stíhá také koncertovat, účinkovat v divadle, zpívat na svatbách a večírcích. Jako malá chtěla být slavnou zpěvačkou. A jak to vidí teď? Na to v rozhovoru pro Topzine.cz odpovídala Kristýna Šebíková.

Zdroj: Archiv Kristýny Šebíkové

Kristýna Šebíková, Zdroj: archiv Kristýny Šebíkové

Studuješ JAMU, hraješ v muzikálech, koncertuješ, zpíváš na svatbách a určitě jsem ještě na něco zapomněla. Jak to všechno stíháš?

Díky tomu, že představení, koncerty a zpívání na svatbách či firemních akcích, nejsou každý den, ale jen párkrát za měsíc, se to stíhá krásně. Pravda, studium je teď hodně náročné, pracujeme od rána do večera, domů se vracím většinou za tmy. Ale mé koníčky jsou pro mě důležité, užívám si každé možné příležitosti, kdy můžu předstoupit před lidi a zpívat nebo hrát divadlo. Stojí to spoustu energie, ale díky tomu, že mě to moc baví, se mi ztracená energie zase vrací zpět jako bumerang v daleko větším množství.  Nejkrásnější na tom je, když vám lidé zatleskají a dají tak najevo, že se jim vystoupení líbilo. Je to ten nejhezčí způsob poděkování, jaký znám.

Jak ses dostala ke zpívání? A následně k účinkování v Městském divadle?

Hudba se stala mým koníčkem již v útlém věku. Máme doma videa, na kterých v necelých třech letech zpívám s mikrofonem u pusy a nakrucuji se na kameru. To mi zůstalo dodnes. (smích) Měla jsem obrovské štěstí, že mě celá rodina vždy v mém snu podporovala, platila mi hodiny zpěvu, hudební nauky, hry na klavír a následně i studium na soukromém uměleckém gymnáziu, kde jsem studovala obor hudba.

K účinkování v Městském divadle Brno (MdB) jsem se dostala obrovskou náhodou. Vzpomínám si, bylo mi asi 14 let , když mi kamarádka říkala, že jde na nějaký konkurz do divadla, na nově připravovaný dětský muzikál. Přihlásila jsem se, společně s mým mladším bratrem, a k velkému štěstí jsme byli oba do muzikálu obsazeni. Byl to překrásný okamžik a zkušenost, která mi následně otevřela brány do světa herectví.

Jak už jsem zmiňovala, zpíváš i na svatbách. Jaké to je?

Je to moc krásný pocit, opravdu. Sledovat pokaždé jiný příběh novomanželů zářících štěstím, které jim můžete zpříjemnit hudbou. Je to na jednu stranu velká zodpovědnost, aby byli maximálně spokojeni, ale na druhou stranu taky krásně prožitý večer. Jsem moc ráda, že jsem měla to štěstí, že si mě, tuším přes inzerát, našel jeden pán, se kterým jezdím na tyto společenské akce zpívat. Je to skvělá zkušenost.

Věnuješ se nebo chceš se v budoucnu věnovat třeba i vlastní tvorbě, zpívaní vlastních písniček?

Mám pár vlastních textů, které zatím nejsou zhudebněny. Většinou se jedná o vlastní překlady k zahraničním písním, které mě nějak oslovily. V budoucnu bych si však moc přála zpívat písničky vlastní. Můžete tak do písní dát něco ze sebe a nepůjde jen o interpretaci písně nějakého zpěváka. Důležité je být ve správný čas na správném místě, musím doufat, že se mi to poštěstí.

Jak se ti zatím líbí studium na JAMU?

Můj prožitek se nedá popsat jedním slovem. Nikdy jsem nezažila ten pocit, kdy ráno vstáváte a těšíte se do školy. A na otázku „Jak bylo ve škole?“ jsem nikdy neodpověděla jinak než „Docela fajn“ nebo „Šlo to“ nebo jsem neodpověděla nic. Střední škola pro mě nebyla snadným obdobím. Překážky, se kterými jsem se na škole setkala, mě ještě více utvrdily v přesvědčení, že si půjdu dál za svým snem a nenechám si ho nikým vzít, nebo pokazit. Touto cestou bych chtěla poděkovat těm, kteří mě podporovali v mých zájmech, hraní v MdB, účastnění se na pěveckých soutěžích, vystupování na různých akcích apod. A za to, že mě po dobu mého studia podrželi a stáli při mně. Moc si toho vážím!

Teď je však všechno jiné. Studovat na Janáčkově akademii múzických umění bylo mým velkým snem. Konečně zažívám ten pocit, kdy ráno vstanu a těším se do školy. Když se mě večer rodiče zeptají „Co ve škole?“, můžu s upřímným úsměvem na tváři říct:  „Skvělý!“. Studium činoherního herectví si tedy užívám plnými doušky.

Zdroj: Archiv Kristýny Šebíkové

Kristýna Šebíková, Zdroj: Archiv Kristýny Šebíkové

Takže přesedláš na činohru nebo se budeš dál věnovat zpívání?

(smích)  Ráda bych se v budoucnu věnovala jak zpívání, tak i herectví. Nejlepší alternativou je proto muzikálové herectví, ale nebráním se i klasické činohře. Každý druh divadla má své kouzlo. Dřív jsem chtěla být jen velkou zpěvačkou a na herectví jsem ani nepomyslela. Zlom přišel ve chvíli, kdy jsem byla obsazena do dětského muzikálu Zahrada divů v MdB. Bylo to něco nového a naprosto úžasného. Měla jsem možnost vidět svět divadla i z té druhé strany a propadla touze umět hrát divadlo. V budoucnu bych si moc přála zahrát si například v nějakém filmu, seriálu či pohádce. Budu doufat, že se někdy taková nabídka naskytne.

Účastnila ses některé „masové“ zpěvácké soutěže? Superstar, X Factor,…?

Ano. Poprvé jsem se přihlásila do třetí řady Česko hledá Superstar, kde jsem se umístila ve stovce nejlepších. Podruhé to byl X Factor, tam jsme se s vokálním triem PAK dostaly mezi 30 nejlepších skupin a nedávno jsem se zúčastnila soutěže Aha! Czechtalent Zlín 2009, kde jsem se probojovala do finále a obsadila páté místo. Spousta lidí se na mou účast v Superstar a X Factoru dívala s opovržením, ale podle mě je to další nenahraditelná zkušenost.

Kdo byl tvým favoritem v Česko Slovenské Superstar a proč?
Československou Superstar nesleduji pravidelně, ale pár favoritů jsem měla. Nejzajímavější osobností pro mě byla Markéta Konvičková, která mimoto, že zpívala moc krásně, působila přirozeným a skromným dojmem. Velká škoda, že vypadla tak brzy. Pak se mi líbil Jan Bendig a Martin Chodúr.

Kde tě v současné nebo nejbližší době můžeme vidět a slyšet?

V současné době mě můžete vidět každý den na JAMU v Brně (smích). V Městském divadle Brno v muzikálu Čarodějky z Eastwicku, v Absolutním divadle v muzikálu Kráska a zvíře. Na mých webových stránkách se můžete dozvědět o nejbližších akcích, na kterých budu vystupovat, poslechnout si ukázky písní, nebo zhlédnout fotografie či videa z vystoupení.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kristýna Šebíková: Potlesk je nejhezčí způsob poděkování!