Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Kristen Stewart o Zatmění: Dakota Fanning líbá lépe než Taylor Lautner

Redakce

Redakce

12. 8. 2010

S filmovou postavou Belly Swan jsme se opět setkali ve filmu Twilight sága: Zatmění. Ve třetím dílu ji stále pronásleduje pomstychtivá upírka Victorie (Bryce Dallas Howard) – i v momentu, kdy se připravuje k transformaci z člověka na upíra.

FOTO:Kristen Steward

Kristen Stewart, Zdroj: archiv

Hlavní hrdinka řeší i vztahové nejasnosti mezi jejím blízkým kamarádem Jacobem (Taylor Lautner) a její láskou Edwardem (Robert Pattinson). Film je režírovaný Davidem Sladem (30 dní dlouhá noc). Zatmění má být temnější než minulé dva díly a už není jenom o zamilovanosti mezi Edwardem a Bellou, ale i akci. Na tiskové konferenci v L.A. Kristen Stewart mluvila o další cestě Belly a o spolupráci s režisérem Sladem.

Více článků o Stmívání si přečtěte tady, recenzi Zatmění zde.

Ve filmu se musí Bella rozhodnout. Myslíš, že je to doposud jedna z jejích největších výzev?
Jo, je tam definitivní konflikt v tom, že je zatlačena do situace, kdy se může rozhodnout pouze jednou. Dělá to v každém dílu a je pěkné, že přesto jak je mladá, je odvážná a je i ochotná se stáhnout zpátky a přemýšlet Okay, zvážím znovu svoje možnosti a zvážím i to, jak tím ostatní děsím. Ví, že je i trochu sobecká.

Byla tam nějaká scéna, která byla pro tebe náročná? Třeba bojová?
Bojové scény měl na starost někdo jiný. Já jsem tam vždycky stála za těmi, kteří byli silnější než já. Nemusela jsem tolik běhat jako ve druhém díle, takže fyzicky to nebylo náročné, ale myslím, že jedna z náročných scén by mohla být líbací s Jacobem. Bella zjistila, že existuje cesta, po které může sejít. Přitom má jakési vidění, že Edward je pro ni jediný důležitý. Musela jsem jít za Edwardem a říct mu to, a to je najednou jiná dynamika, než jsme předtím měli. Byla to jiná Bella. Nikdy jsem nehrála nikoho v takové situaci, takže to bylo náročné a byla jsem z toho hodně nervozní.

Jenom kvůli polibku?
Hlavně ten moment při líbání, a jak byl důležitý i pro ostatní postavy ve filmu. Byla to chyba, ale já vždycky říkám, že Bella dělá chyby. Podle mě je skvělé ji najednou vidět stydlivou a vystrašenou zároveň.

Filmový pár: Edward Cullen a Bella Swan, Zdroj: distributor filmu

Filmový pár: Edward Cullen a Bella Swan, Zdroj: distributor filmu

Jak se ti pracovalo s Davidem Sladem? Točí hodně detaily, musela jsi změnit svůj styl hraní k jeho potřebám?
Ne, pracovali jsme podobně i na minulém Stmívání. Vždycky jsem se ho ptala: „Hej, jak blízko půjdeš?“ Tohle David dělá naschvál, že vám takové věci neřekne. A já ho zase chápu, protože jsou někteří herci, kteří jsou šílení neurotici a nechtějí vůbec vědět, že těsně nad jejich nosy je kamera. Jinak pokaždé, když pracujete s novým režisérem, musíte změnit styl hraní. Je bezvadné pracovat s někým jiným, který je do toho taky zapálený.

Bella nevěří ve sňatek, co ty?
Jasně,věřím a na všechno kolem toho! Teď se na to ještě necítím, ale mám skvělou rodinu a jednou bych taky takovou chtěla mít.

Který návrhář by měl navrhovat Belliny svatební šaty? Pokud by sis je mohla vysnít, jak by vypadaly?
No, Stephanie (Meyer) je do toho zapálená. Myslím, že má nějakou představu. Já jsem nad tím ještě nepřemýšlela, ale stejně jako Bella bych chtěla něco klasického a zároveň jednoduchého, ale pěkného. Nemám vůbec ponětí o návrhářích.

Byly by bílé?
Jo, nebo krémové. Jinak Bella se nechce vdávat, proto to tolik znamená pro Edwarda, on je jinak taky citlivý a má jiné hodnoty. Myslím, že tím vším chce ona projít, je ochotna mu dát všechno. Takže by mohlo jít o velmi krásnou a monumentální svatbu, protože to tak on chce. Většinou je to opačně. Většinou to tak chtějí ženy. Je to vtipné.

Jsi typ, který se žene střemhlav do něčeho, co chce, nebo více uvažuješ nad svými možnostmi?
Myslím, že to závisí na tom, jaký dělám výběr. U pracovních záležitostí dělám jen to, co cítím, a nestarám se o to, co bude pak. V životních záležitostech je to stejné. Jo, myslím, že bych mohla patřit k takovým lidem. Jsem ale taky všechno kontrolující maniak. Šílím, když nevím, co se děje a co se bude dít pak. Takže jsem asi kus od každého.

Proč bys doporučila lidem, aby se šli podívat na Zatmění?
Myslím, že jestli jste fanoušci knihy, nemusím dávat žádný důvod nebo radit, proč byste měli jít na Zatmění. Ale pro ty, kteří nejsou, myslím, že jednotlivé díly se dají vidět samostatně. V každém dílu je pokaždé skok do minulosti, takže nemusíte vidět všechny předešlé k tomu, abyste pochopili, o co jde. V tomto případě to je ale víc dynamické. Milostný trojúhelník se uzavírá, také je tam více akce než v předešlých dílech. Jsou tam jiní upíři, kteří se pokouší Bellu taktéž zabít. Pro nefanoušky Twilight ságy je to dynamičtejší film.

Stalo se ti už s Robem Pattinsonem během natáčení vášnivé nebo dramatické scény, že jste se najednou rozesmáli?
To se stává furt. Hlavně když jsou to scény se mnou a s Taylorem. Protože našich intimních momentů je v knize málo a jsou divné už tím, jak jsou popsány v knize. Já a Rob jsme už klidnější, protože takové scény máme za sebou.

Kdo je nejlépe líbá? Rob, Dakota Fanning nebo Taylor?
Dakota.

Co tě vede k úspěchu?
Já si myslím, že úspěch lidé chápají každý odlišně. Citím se úspěšně, když dělám něco, co mě dělá šťastnou, a když nikomu nelžu. Nedělám to ani teď, takže mám ze sebe dobrý pocit. Hraní mě výslovně baví a myslím, že je to super být shovívavý a pokračovat v tom. Mám hodně ambicí v životě, ale pro další roky se chci živit jenom jako herečka. Je to dobrá příležitost, která mě motivuje k tomu, být v tom co nejlepší.

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kristen Stewart o Zatmění: Dakota Fanning líbá lépe než Taylor Lautner