Menu
TOPZINE.cz
Sport

Krev, pot a slzy: Extraligoví hokejisté tvrdě trénují

Redakce

Redakce

9. 6. 2011

Kolečkové brusle, výjezdy na kolech, běhání, posilovna – to jsou nejčastější činnosti hokejistů české extraligy při letní přípravě na nadcházející sezónu. Dřinu, jakou musí absolvovat, si jen málokdo z nás dokáže představit. Trenéři jsou na ně právem pyšní. A čím si zpestřují letní dril? Čtěte a dozvíte se!

Příprava hokejistů je v plném proudu

Přípravné období je v plném proudu, na led ale hokejisté musejí zatím zapomenout Zdroj: sxc.hu

Českou extraligu čeká v sezóně 2011/2012 řada změn. Mezi ty nejhlavnější nejspíš patří změna dresů. Na domácím ledě obléknou hráči tmavé varianty a ve světlých barvách budou hrát na ledě soupeřů. Čas se bude odpočítávat od 20:00 do 0:00 tak, jako to je v NHL.

Změny se nevyhnou ani sestavám jednotlivých týmů, které jsou nyní v plném proudu letních příprav. A snaží se opravdu hodně.

Tygři na Ještěd

Hokejisté Liberce se potí při vyjíždění Ještědu. Běhají s činkami, jezdí na in-line bruslích, trénují odrazy, prostě vše, co k jejich klasickému letnímu tréninku patří. Trenéři je nijak nešetří, a tak se stává, že váha některých sportovců před a po tréninku může dosáhnout rozdílu i tří kilogramů.

Pardubičtí se opravdu nenudí

Kunětická hora se v poslední době těší hojné návštěvnosti ze strany pardubického hokejového týmu. Vyjíždějí ji několikrát denně a nahoře je pak obdivují rekreační cyklovýletníci. Mimo to chodí do posilovny, na spinning, hrají tenis, basketbal nebo florbal.

Spartu vede zápasník

Klub pražské Sparty zahájil opravdu netradiční trénink. Do parády si je totiž vzal Michal Hamršmíd, ultimátní zápasník v kleci, který z nich trénuje gladiátory. Dostávají opravdu zabrat. Že by se opět začalo mluvit o ocelové Spartě? Kdo ví…

Michal Hamršmíd

Zápasnické klece vyměnil Michal Hamršmíd za trénink hokejistů Zdroj: youtube.com

Tým posílí několik nových hráčů – Peter Jánský, Petr Tenkrát, Adam Lapšanský, Angel Krstev a Ivan a Tomáš Rachůnkovi. Čerstvě se pak do týmu zařadí i obránci Jaroslav Kasík a Michal Sersen. Naopak řada zkušených hráčů ve Spartě skončila. Do Mladé Boleslavi zamířil David Výborný, skončil i Ondřej Kratěna. Na seznamu odchodů jsou také Gulaši, Hromas či Smoleňák.

Boleslav zůstane na ledě

Mladá Boleslav soustředí všechny síly na přípravné zápasy, které je čekají během letních měsíců. Hrát budou postupně se Spartou, Litvínovem, Litoměřicemi, Hradcem Králové, Kladnem a Benátkami nad Jizerou. Vykročí do nové sezóny tou správnou bruslí?

Hokejisté Brna a Českých Budějovic našli zalíbení v kopání do míče, Vítkovičtí trénovali na soustředění v Tatrách. Do zahraničí se vydali také hokejisté Zlína, zamířili však do teplejších krajin – do Beleku v Turecku.

European Trophy

Tato soutěž vznikla jako následovník Nordic Trophy, ve které do roku 2009 hrály v rámci letní přípravy jen finské a švédské týmy. Protože ale není hokejová Liga mistrů, rozhodli se organizátoři Nordic Trophy turnaj přejmenovat a rozšířit na více zemí (Německo, ČR, Švýcarsko, Norsko, Rakousko…) a 18 týmů.

V minulém roce se European Trophy jako jediný český tým zúčastnila Sparta, letos bude mít Česká republika poněkud větší zastoupení. Spartu doplní České Budějovice, Bílí Tygři, Plzeň, Pardubice, Slavia a Brno. Všechny zmíněné týmy se shodly, že je čeká kvalitní soutěž a rozhodně to pro ně bude velký přinos v rámci letní přípravy.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Krev, pot a slzy: Extraligoví hokejisté tvrdě trénují