Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Křest kapely United Flavour v Akropoli odstartoval Attitude Tour 2011

Vojtěch Koval

Vojtěch Koval

16. 3. 2011

V úterý 15. března v pražském Paláci Akropolis proběhl křest nového alba kapely United Flavour s názvem Attitude. Za zhruba hodinku a půl hraní představila kapela ústřední skladby nového alba a také některé z hostujících umělců, kteří se na albu podíleli.

Foto: Křest nového alba kapely Atittude

Album Attitude křtili Radek Adamec a Jana Tomášková, Foto: Radek Adámek, Topzine.cz

Křest nového alba United Flavour podle očekávání přilákal do Paláce Akropolis na pražských Vinohradech velké množství fanoušků této v Česku působící, ale přesto mezinárodní kapely. United Flavour kolem charismatické zpěvačky Carmen a baskytaristy Djeie představila v úterý 15. března nový set, založený převážně na skladbách z nového alba Attitude.

Úterní koncert byl především křtem tohoto nového alba, které vychází po necelých čtyřech letech od debutové desky Unity z roku 2007. Jak při křtu poznamenal Djei, jedná se o budoucnost United Flavour. Současně s novým albem totiž přichází i nový set, který bude kapela hrát na svých vystoupeních.

V rámci propagace nové desky absolvují United Flavour vůbec nejdelší turné v historii kapely, Attitude Tour 2011. Celé turné kapela uzavře opět v Praze, 17. května v Lucerna Music Baru.

Svůj talent předvedli Kaolack, U-Cee, nebo Lara303

Koncertní křest v Paláci Akropolis se hned od prvních skladeb nesl ve velkém duchu. Během prvních čtyř skladeb představili United Flavour všechny své hosty a byl to rozhodně dobrý tah. Kaolack, U-Cee a Lara303 dokázali rozjet koncert do přímo strhujícího tempa a dostat tak diváky hned od začátku do té správné koncertní nálady. Obzvlášť Kaolack předvedl vážně nabitou show, i díky své taneční vložce.

Nejvýraznějším hostem večera byl ale saxofonista Radimo. Jako jediný host odehrál celý koncert a jeho saxofonové party rozhodně muzice United Flavour prospěly. Ať už hrál jen podkladové melodie, nebo zrovna předváděl umná sóla, získával si silný ohlas fanoušků. Živý dechový nástroj rozhodně hudbu kapely správně okořenil.

Foto: United Flavour a hosté

Jako hosté vystoupili na křtu U-Cee (uprostřed) a Lara303 (úplně vpravo), Foto: Radek Adámek, Topzine.cz

Ale i samotné vystoupení United Flavour dostalo jinou příchuť. Se skladbami z nového alba se do koncertního vystoupení dostalo také velké množství nových elementů. Mnohem častěji slyšíte ve skladbách prvky latinské hudby, často laděné do r`n`b kabátu. Troufnu si říct, že nový set je mnohem více taneční, než tomu bylo doposud. Stále je to ale zajímavá směs různých kulturních vlivů, které do tvorby United Flavour přinesli speciální hosté, již se na albu Attitude podíleli.

United Flavour se svým novým albem a koncertním setem předvádí další a další flavours, příchutě z různých koutů světa, laděných do příjemného moderního zvuku. Rozhodně doporučuji navštívit alespoň jeden koncert z jejich Attitude Tour 2011, protože noví United Flavour dokážou v klubech navodit atmosféru, jakou si na festivalovém vystoupení neužijete.

ATTITUDE TOUR 2011:

15. března Praha – Palác Akropolis

18. března Uherské Hradiště – Mír

19. března Krnov – Kofola Music Club

24. března Brno – Metro Music Bar, feat. U-cee, Lara 303

25. března Bratislava – Majestic Music Club, feat U-cee

26. března Nitra – Nová pekáreň – Horúčka jamajskej noci, feat. U-cee

31. března Olomouc – U-klub, feat. U-cee

1. dubna Ostrava – Marley club, feat. U-cee

2. dubna Karviná – U Einsteina

8. dubna Jablonec – Na rampě

14. dubna Plzeň – KD Šeříková

15. dubna Vysoké Mýto – Mklub

16. dubna České Budějovice – Marty’s klub

27. dubna Ústí nad Labem – Majáles

29. dubna Hronov – Sál Josefa Čapka

30. dubna Senice – Kunov – Reggae Baal

5. května Opava – Městské sady – Majáles

6. května Košice – Collosseum

17. května Praha – LMB

Již brzo se na Topzine.cz můžete těšit na recenzi nového alba Attitude, které United Flavour 15. března v Akropoli pokřtili.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Křest kapely United Flavour v Akropoli odstartoval Attitude Tour 2011