Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Křest CD Jananas v Malostranské besedě

Redakce

Redakce

15. 2. 2011

!Fotogalerie!V úterý 8. února se konal v Malostranské besedě křestní koncert eponymního alba tria Jananas, které vystoupilo ve své stálé sestavě: zpěvačka Jana Infeldová (kterou můžete znát mimo jiné ze seriálu televize Prima Rodinná pouta), kytarista Jan Vávra a baskytarista Jaromír Fulnek, společně s novým a stále hostujícím bubeníkem Chillim.

foto Jananas

Křest alba Jananas, foto: Aneta Trajerová, Topzine.cz

Debutové album vydalo nakladatelství Indies Scope přesně 31. prosince loňského roku, čímž se Jananas kvalifikoval, i díky skvělým kritikám, k nominaci na žánrovou cenu Anděl v kategorii Folk za rok 2010.

V komorních prostorách Malostranské besedy se sešli skalní fanoušci v hojném počtu, což se brzy projevilo stoupající teplotou a houstnoucím vzduchem v sále. Jananas se omlouvají za akademickou čtvrthodinku a nechávají kolovat improvizovanou urnu, do které má každý návštěvník koncertu hodit vstupenku se svým jménem.

Začíná průřez jejich dosavadní tvorbou, prokládanou vtipnými improvizovanými rozhovory a komunikací s publikem, pro tento večer nazývanou freestyle.

Kdo bude kmotrem desky?

Skladby jsou během večera obohacené o další hudební nástroje a zvuky. Kovový váleček na kytaru zvaný kapelou pesar, elektrické varhany Delicia z roku 1970 zvané šedokufr, foukací harmonika, triangl či foukací mrkev imitující zvuk hraní na hřeben. Baskytarista Jaromír se předvede jako multiinstrumentalista, když plynule střídá basu s houslemi.

Texty i hudba jsou velice chytlavé a člověk si říká, zda škatulka Folk není pro Jananas až příliš těsná, jsou slyšet prvky flamenga, jazzu, energicky rapovaný zpěv a perkuse.

Po písničce Pražské jaro přichází samotný křest. Jaké je překvapení publika, když se dozvídá, že kmotr bude vylosován z lístků se jmény v papírové urně. Bubeník Chilli losuje a za chvíli již na pódiu stojí fanoušci Filip a Vojta a žehnají nové desce stylově J-Ananasovým džusem.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Křest CD Jananas v Malostranské besedě